ממשלת צללים

״ממשלת צללים״ הוקמה השנה ע"י בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי מסטודנטים ובוגרים נבחרים ממגוון בתי ספר. הסטודנטים והבוגרים זכו לליווי והנחיה צמודים של אנשי אקדמיה, חברי כנסת ושרים לשעבר והקימו משרדי ממשלה מקבילים לאלה הפועלים בממשלת ישראל במטרה לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים של הממשל הישראלי. כל "משרד צללים" מנסח ניירות עמדה תקופתיים שמטרתם להציג את עמדת הצוות על פעילותו השוטפת של המשרד הממשלתי ומקדם רפורמה אחת לפחות או הצעת חוק בתחום עיסוקו של המשרד, שיועבר למשרד הרלוונטי. תכנית הרדיו "ממשלת צללים" מלווה את פעילות הסטודנטים ובכל פרק סוקרת משרד ממשלתי אחר בעזרת ראיונות עם הסטודנטים במשרד הצללים ואנשי מפתח בתקשורת ובפוליטיקה.

פרק זה מוקדש למשרד להגנת הסביבה – אחד מהנושאים החשובים ביותר לעתיד האנושות לא בהכרח זוכה לכבוד המגיע לו במציאות הישראלית. בפרק נסקור את ההיסטוריה של המשרד, את מצבנו לעומת שאר העולם ואת נייר העמדה בנושא מחזור פסולת שיצרו הסטודנטים מבי"ס לקיימות במסגרת "ממשלת הצללים". מרואיינים: פרופ' יואב יאיר, דיקן בי"ס לקיימות; סמנכ"ל פסולת ושלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, גיא סמט; כתב הארץ, צפריר רינת ובוגר בי"ס לקיימות, צח טפליצקי.

עורכים ומגישים: אורי לוי ונאור גונן.

» להאזנה לתכנית המלאה:

קרדיט תמונה: pwjamro

סן-סט עם סן אטיאס
ממשלת צללים

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>