הסטארטאפיסטיות

עם שרון סברייגו על גיוס גדול, צמיחה מהירה, ואתגרים נלווים

שרון סברייגו למדה תואר ראשון בממשל ודיפלומטיה במרכז הבינתחומי, עבדה בחברות טכנולוגיה כגון צ׳קפוינט ויו-טסט, והקימה כמה קהילות.
היא התרשמה מהכוח הטמון בקהילות והבחינה שיש חוסר בכלים לניהולן שכוון להיות הלינקדין של המנהיגים הבינלאומיים.
כך עלה לשרון הרעיון להקים את Leaderz, תוך כדי עבודה על לידרז היא הכירה את השותף שלה, ארתור ויינר, (CTO), ואחרי תהליך של מחשבה משותפת וולידציה נולד המיזם Mobilize, שהתמקד בהנעת וניהול קהילות חברתיות.
המוצר של מובילייז הוא פלטפורמה המאפשרת לנהל קהילות: החל מתהליך ההצטרפות לקהילה, ניהול פרופילים של חבריה, אירגון אירועים, כלי תקשורת שונים, אנליטיקות, ועד לנטוורקינג בין חברי הקהילה.
ב 2014- מובילייז הצטרפה לאקסלרטור Up West Labs, עברה לסיליקון וואלי וקיבלה שם תובנות על העולם העסקי שמשתנה ועל החשיבות הגדלה וההולכת של קהילות.
בארה״ב הם הצליחו לגייס משתמשי בטא מחברות מובילות כגון אובר, להשלים גיוס סיד, וכן לגייס עובדים משמעותיים.
ב- 2017 החברה גייסה סיבוב A של 6.5 מיליון דולר מקרנות אמריקאיות מובילות וגדלה מהר מאד לצוות של 35 איש הפרושים בין ישראל לסן-פרנסיסקו.
החברה משרתת במודל פרימיום, הן לקוחות משלמים כגון מיקרוסופט, Docker, האו”ם ,SalesForce , ו- Prezi, וכן לקוחות חינמיים שהם קהילות צומחות שהמודל העסקי שלהן עוד לא התקבע וקהילות ללא מטרות רווח.
עם הזמן וההבנה שהם צריכים להתמקד בקהילות עסקיות מובילייז עברהפיבוט והקטינה את הצוות ל 12- איש שרובם בישראל.
ישבנו עם שרון לשיחה על החשיבות של קהילות, איך משכנעים מנהלי קהילות לעבור לפלטפורמה חדשה, האם מודל פרימיום מתאים, מנטורים ואיך מגיעים אליהם, השתתפות בתוכניות לסטארטאפים, ניהול מערכת תמיכה,
הסכנות שבגדילה מהירה בעקבות גיוס גדול, תיאום ציפיות עם המשקיעים, ועוד…
בהפקת: חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של ,FM 106.2 התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי
הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

קרדיט תמונה: Annie Spratt

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>