הסטארטאפיסטיות לוגו

עם לירון ברק על אתגרי מיזם סייבר, היעזרות במשקיעים, גיוס עובדים וניהולם

לירון ברק עשתה את התואר הראשון שלה במדעי המחשב בגיל 14, שירתה שש שנים ביחידת הסייבר של 8200ֿ תוך כדי השלמת תואר שני במדעי המחשב עם התמחות בבינה מלאכותית באוניברסיטת בר-אילן, ומיד לאחר מכן הקימה עם בעלה מאור חיזקיאב, אותו הכירה בצבא, את מיזם הסייבר ביטדם.

בביטדם, לירון עברה מצד ההתקפה בו התמחתה בצבא, לצד ההגנה. ביטדם מתמקדת בהגנה על ארגונים מפני תקיפות שמגיעות אליהם דרך קבצים וקישורים. בניגוד לאנטי וירוס קלאסי שהוא תגובתי ומטפל בתקיפה כאשר היא כבר זוהתה ונותחה, ביטדם נוקטת בגישה פרו-אקטיבית, מנתחת את האופן הנורמטיבי של ריצת אפליקציות ודפדפנים, ומזהה דפוסים חריגים שמעידים על פעילות חשודה בעת פתיחת קובץ או קישור.

למרות שהשיקה בהצלחה מוצר בשוק האמריקאי, הגיעה באופן אורגני למאות אלפי משתמשים והראתה אחוזי המרה יפים למשתמשים משלמים, וויקידס התקשתה לגייס משקיעים. ענבל מספרת שזה שלא הייתה להם טכנולוגיה, שהם פנו למשקיעים הלא נכונים, ובעיקר שהם לא דיברו ב״שפה״ של המשקיעים שהתמקדו בעלות קניית משתמש מול רווח ממשתמש, היה בעוכריהם.

ביטדם הוקמה ב-2015 ועבדה שנה על הוכחת היתכנות כשהיא ממומנת מגיוס פרה-סיד של 150 אלף דולר בהובלת משה ליכטמן, מנכ״ל מייקרוסופט ישראל לשעבר ומשקיע בקרן Israel Growth Parthers בהווה.
ב-2017 היא גייסה סיבוב סיד של שלושה וחצי מיליון דולר, שלושה מיליון דולר ממשקיעים, כולל מריוס נכט, מייסד צ׳קפוינט, וחצי מיליון דולר מרשות החדשנות. כיום החברה גדלה ל-15 איש, עובדת על שיפור המוצר, שיווק, ומכירות ללקוחות שהם ארגוני אנטרפרייז משמעותיים.

ישבנו עם לירון לשיחה על עולם הסייבר, הגנה והתקפה, אתגרים בשוק צפוף ורווי, למה לסטארטאפ יותר קשה למכור לארגונים גדולים, איך מגיעים ללקוחות בעולמות הסייבר, כיצד ההשתתפות באקסלרטור ScaleUP של מייקרוסופט עזרה להם, גיוס עובדים מרשת הקשרים האישית ומחוצה לה, החשיבות של שיקוף ופידבק לעובדים, למה הביאו מנהל פיתוח מבחוץ, גיוס כסף מתוכנית המו״פ של רשות החדשנות, החשיבות של תחושת משפחתיות וביתיות בחברה, ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>