הסטארטאפיסטיות לוגו

עם מירי ברגר על מעבר מ-LLC לחברה, ייצור ביתי במדפסת תלת-מימד, והשתתפות במספר אקסלרטורים

מירי ברגר היא מעצבת רב-תחומית שבמהלך התואר השני שלה בעיצוב תעשייתי בניו-יורק, פגשה במרצה לאנימציה שהיה כרות-יד ובעל פרוטזה, שלא יכול היה להשתמש בעכבר לצורך עבודתו, פשוט כי לא היה כזה.

בעקבות אותו מפגש, מירי ובעלה אריה כץ, מהנדס חומרה, פיתחו ב-2013 קונספט ראשוני לעכבר לפרוטזה, הגישו אותו לתחרות בניו-יורק ואף הגיעו לגמר. כשחזרו לארץ ב-2015 החלו לפגוש נכי צה״ל עם קטיעות, והבינו עד כמה פציעה כזו יכולה להרחיק אדם מעיסוקו ומחבריו בשל חוסר היכולת להפעיל מכשירי תקשורת ועבודה. כך נולדה חברת 6degrees והמוצר Crescent – צמיד זרוע בצורת סהר שבאמצעות בלוטות׳ יכול להתחבר לכל מכשיר ומערכת הפעלה, מזהה עצמו כאצבע במסך מגע או עכבר, ומאפשר שליטה במכשירים האלו ללא שימוש בידיים. בנוסף, המכשיר יודע להתאים את עצמו לטווח התנועה של המשתמש ולסנן רעד או תנועות לא רצוניות אחרות.

תחילת הפעילות בארה״ב הייתה כעוסק מורשה (LLC) על מנת להגיש פטנטים ולקיים פעילות עסקית, ועם החזרה לארץ ב-2015 נפתחה חברה ישראלית והועברו אליה כל הפטנטים והחובות של העוסק המורשה. החברה השתתפה בתוכניות האצה כגון eLabs בניו יורק, ובישראל באקסלרטור של A3i (שיתוף פעולה בין בית איזי שפירא לארגון PresenTense), במאסצ׳אלאנג׳ – שם גם זכו במאה אלף דולר, ובתוכנית החברתית של 8200.

המוצר נמצא כיום בשלב של אבטיפוס ופיילוטים, כאשר רכיבי החומרה הסטנדרטיים שלו מיוצרים בסין והתוכנה בישראל. מירי ואריה משתמשים במדפסת תלת-מימד ביתית לייצור אבי הטיפוס לפיילוטים, ושמים דגש על מוצר מעוצב ויפה מעבר לפונקציונליות שלו. כיום החברה מחפשת לגייס כסף או לחלופין שותפות אסטרטגית.

שוחחנו עם מירי על תחילת הפעילות כ-LLC בארה״ב ומעבר לחברה ישראלית, החשיבות של חוזים מוסדרים לכל הפעילות העסקית, פיתוח של מוצר משולב חומרה ותוכנה, תקינת CE, מה נתנה להם ההשתתפות בתוכניות האקסלרטורים השונות, למה בחרו לא להצטרף לחממה, האפשרות של גיוס באמצעות הדסטארט, בוטסטראפ ארוך טווח, עבודה עם בן הזוג, מהו משקיע מוביל, החשיבות של יח״צ, ועוד..

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>