הסטארטאפיסטיות לוגו

עם ליאור וילצ׳ינסקי על בוטסטראפ אמיתי, הדגש על תמיכה, תמחור נכון, ובידול מול התחרות

ליאור וילצ׳ינסקי למדה מדעי המחשב ועבדה כמפתחת תוכנה, עד שרמי גבאי, חבר ותיק, שיתף אותה בתסכול שחש סביב חוסר היעילות של מערכת החשבוניות בה השתמש. כך התגבש הרעיון לבנות מערכת טובה יותר, שתשים את המשתמש במרכז, וב-2010 הם החלו לעבוד יחד על חשבונית ירוקה.

ליאור ורמי באו מרקע טכנולוגי, וכדי ללמוד את התחום התייעצו רבות עם אנשי מקצוע בתחום החשבונאות, ובנוסף שמו דגש רב על הקשבה למשתמשים הפוטנציאליים, דהיינו עצמאיים ועסקים קטנים. בתחילה, הם המשיכו לעבוד במקביל כפרילנסרים כדי לאפשר לעצמם לפעול ללא גיוס כסף וב-2011 הם הוציאו פיילוט ראשוני לחברים, בחינם. לאחר כמה חודשים הם השיקו את המערכת במודל של מנוי שנתי בתשלום עם חודש ניסיון חינם והתקבלו מאד יפה בשוק. כיום, שבע שנים אחרי, החברה מצליחה, רווחית, ומשרתת עשרות אלפי לקוחות בישראל.

בשנים הראשונות רמי וליאור היו העובדים היחידים בחברה, ונעזרו בפרילנסרים על מנת לספק תמיכה למשתמשים. בתחילה הם גייסו עובדים בעצמם, ולאחר ניסוי וטעייה החליטו להיעזר לשם כך באשת משאבי אנוש. כיום, הצוות של חשבונית ירוקה כולל 14 עובדים ומורכב מ-70% עובדים ו-30% עצמאיים שעובדים איתם בצורה קבועה. מתוך הצוות, שש עוסקות בתמיכה והחברה משקיעה רבות גם בפיתוח משאבי עזרה עצמית.

השיווק החל אורגנית, מפה לאוזן, ובהמשך התווסף פרסום ממומן באמצעות מודעות בפייסבוק וגוגל. לחברה יש מתחרים בשוק הישראלי, והתחרות ביניהם ניטשת גם בשדה הפרסום הממומן. כדי לבדל את עצמה, החברה מתמקדת בתוכן איכותי שעוזר למשתמשים, בממשק ידידותי ונוח, במוצר טכנולוגי שמתפתח כל הזמן, ובשירות מצוין. כמו כן, החברה מקדישה מאמצים לפיתוח קהילת המשתמשים שלה  ואף מנסה לייצר שיתופי פעולה עסקיים בין חברי הקהילה.

כמדיניות, החברה מאפשרת סביבת עבודה גמישה כדי לא לכפות שגרה ולאפשר חופש פעולה. יש ימים מרוכזים שבהם כולם עובדים מהמשרד ובשאר הזמן ניתן לעבוד מהבית או מהמשרד. צוות התמיכה, לדוגמא, עובד רוב הזמן מהבית. בשאר הזמן אנשי הצוות מתקשרים באמצעות גוגל הנגאאוטס וכדומה.

שוחחנו עם ליאור על פעילות במימון עצמי (בוטסטראפ), תמחור נכון, שיווק מפה לאוזן, פרסום ממומן, גיוס צוות ובפרט אנשי תמיכה, הדגש על תמיכה איכותית, בידול מול תחרות, עבודה מול הרגולטור, אבטחת מידע ובניית אמון, ניהול מוצר, סדר היום שלה, סביבת עבודה גמישה, טיפים לעבודה נכונה עם חשבוניות, שיתופי פעולה, ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>