הסטארטאפיסטיות לוגו

עם קרן צוקרמן על זיהוי בעיה לפני הפתרון, מימון המונים באקזיט וואלי, ותוכנית ישראל דיגיטלית של רשות החדשנות.

לקרן צוקרמן הייתה קריירה משגשגת בעריכת דין, אך רצתה להקים משהו חדש ובעל משמעות בעולם. היא הקימה את הסטארטאפ הראשון שלה vocalera, שעסק בזיהוי דיבור, וגילתה שהיא אוהבת טכנולוגיה ואת תהליך היצירה.

קרן שמה לב שלאנשים קשה להבין את המורכבות של העולם הפיננסי אבל הם רוצים להתנהל בו באופן יותר חכם. ב-2016, היא הקימה עם שותפיה אאור שרף ואור פלס את Feezback, מיזם שמסייע לאנשים לגלות מהם עמלות הבנק שמשלמים לקוחות הדומים להם, מנחה כיצד לנהל משא ומתן על העמלות מול הבנק, ועל ידי כך לחסוך כסף רב.

הדבר מתאפשר על ידי כך שאנשים מעלים לפיזבק את תעודת הזהות הבנקאית שלהם, מסמך שניתן להוריד מהאתר של הבנק שלהם. המערכת לומדת כל הזמן מהנתונים של כל אדם שמצטרף אליה, וממליצה, על סמך סה״כ הנתונים שברשותה והאיפיון של פרופיל הלקוח, על העמלות האופטימליות שאותו אדם יכול לדרוש מהבנק או מספקי שירותים פיננסיים מתחרים. כל זה נעשה באמצעות שיחה עם צא׳טבוט ידידותי, שמפחית את החרדה של המשתמשים מפיננסים.

לפיזבק יש כיום עשרות אלפי משתמשים בישראל, מכל שכבות האוכלוסיה, שמוזילים את עלויות השירותים הפיננסיים שלהם ומעלים את התשואה על הכסף שלהם. המוצר ניתן בחינם למשתמשים, אך במידה והמערכת זיהתה אופציה טובה יותר למשתמש מספק פיננסי מתחרה, היא תציע לו אותה, ובמידה והוא יקליק עליה, פיזבק תקבל עמלה מהספק הפיננסי. השוק הבא אליו הם נושאים את עיניהם הוא השוק האירופאי.

פיזבק השתתפו באקסלרטור של בנק ברקליס, המופעל בשיתוף עם Techstars. לאחר מכן הם גייסו חלק מסיבוב הסיד שלהם באמצעות גיוס המונים בפלטפורמת אקזיט וואלי, כי רצו שגם אנשים פרטיים ייקחו חלק בבעלות על החברה ולהרחיב את רשת הקשרים שלה. הגיוס באקזיט וואלי הגיע ל-384,000 דולר מ-26 משקיעים, כאשר המינימום להשקעה היה 10,000 דולר. שאר הגיוס, שהגיע למיליון דולר, הגיע ממשקיעים מנוסים מחו״ל. כמו כן, החברה קיבלה מימון מרשות החדשנות במסגרת תוכנית ישראל דיגיטלית.

שוחחנו עם קרן על זיהוי בעיה לפני יצירת הפתרון, כיצד עובדים יחד היטב בצוות שיש בו שני מייסדים טכנולוגים מובילים, שמירה על פרטיות המשתמשים, התנהלות מול הרגולציה, שימוש בממשק צ׳אטבוט, מהן העמלות הגדולות ביותר שאנו משלמים, היתרונות שבפיזור השירותים הפיננסיים בין ספקים שונים, מהפכת האופן בנקינג באירופה, גיוס באמצעות מימון המונים, תוכנית ישראל דיגיטלית של רשות החדשנות, החשיבות של שחרור מוצר לשוק, כיצד לעשות יחסי ציבור אפקטיביים, ועוד. 

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>