הסטארטאפיסטיות לוגו

 

» להאזנה לתכנית המלאה:

רוב היזמים מגיעים די מהר לשלב בו הם צריכים לגייס כסף כדי לממן את המיזם שלהם. הרבה יזמים, ובמיוחד יזמים מתחילים, לא יודעים איך לדבר עם משקיעים, מה הם מחפשים בעצם, ולמי כדאי לפנות באיזה שלב.

בפרק זה תכירו ארבע משקיעות מסוגים שונים המיועדים לשלבים המוקדמים של סטארטאפים: קרן קופילוב מחממת The Time, קרינה רובינשטיין מרשות החדשנות, אירית ישראלי כהנא מקבוצת המשקיעים (איינג׳לים) Afterdox ומיכל צרפתי-אפרת שהיא משקיעה פרטית (איינג׳לית). ישבנו איתן לשיחה כדי לענות על כל השאלות בנוגע להשקעות ולגופים שהן מייצגות, בפרק מיוחד זה שהוקלט בנוכחות קהל.

שוחחנו עם המשקיעות על מה זה משקיע מוביל והאם הן מובילות סבבי השקעה, איך הכי טוב לפנות אליהן בבקשה להשקעה ואיך הן מוצאות את החברות שבהן הן משקיעות, כמה חברות הן רואות בשנה ובכמה משקיעות בפועל, כמה כסף הן משקיעות, מהו קאפ טייבל, מהי חממה, מה ואיך הן בוחנות לפני ההשקעה ומה הנקודות האדומות שיגרמו להן לא להשקיע, עד כמה מקובל לנהל משא ומתן, מה היזם צריך לשאול, מהם מסלולי ההשקעה של רשות החדשנות, איך הן מסתכלות על פיץ׳, איך הן בוחנות מיזמים בתחומים חדשים, על הקרן החדשה של אפטרדוקס, איך מתייחסים לפיבוט ועל יזמים יחידים, האם יש שינוי במספר הנשים ובני המיעוטים שפונים לקבלת השקעה, ועוד.

מוזמנות ומוזמנים להאזין ולהכיר את:

מיכל היא משקיעה פרטית (איינג׳לית) שמגיעה עם ניסיון מקצועי בתחומי האסטרטגיה והשיווק. היא הקימה בעבר מיזם טכנולוגי משלה בשם דיגמו, כיום יש לה מיזם שעושה אופטימיזציה לתזונה, והיא מעורבת מאד במיזמים בהם היא משקיעה. סכומי ההשקעה שלה נעים בין עשרים וחמש למאתיים אלף דולר בהתאם לסוג המיזם והשלב בו הוא נמצא.

קרינה היא מנהלת פיתוח עסקי בזירת ההזנק (סטארטאפ) של רשות החדשנות, לשעבר המדען הראשי, המעודדת חדשנות ויזמות בישראל. הרשות מעבירה מענקים מכספי מדינה משלבי הפרה-סיד והלאה, ומלווים יזמים כדי שיגדלו חברות מוצלחות ויתרמו לכלכלת ישראל. הרשות משקיעה גם לבד בשלבים המאד ראשוניים של המיזם כמו במסלול תנופה, שם סכומי ההשקעה הם מאתיים אלף שקל, וגם במקביל למשקיעים נוספים בשלבים מאוחרים יותר, בסדרי גודל של מיליוני שקלים. בכל המסלולים הרשות אינה לוקחת אחוזים מהחברה אך כשהחברה מגיעה למכירות היא מחזירה תמלוגים ובאירוע אקזיט מחזירה את המענק במכפיל מסויים.

אירית היא שותפה-מנהלת בקרן המשקיעים הפרטיים אפטרדוקס, המאורגנת כחברה פרטית שמשקיעה בסטארטאפים, כאשר השותפים בחברה משקיעים מכספם האישי. כמו כן, אירית היא שותפה בקרן 12 איינג׳לים, המתמקדת בהשקעה בסטארטאפים שמעורב בהם יזם חרדי. אפטרדוקס נוהגת להשקיע בין מאה אלף דולר לבין הובלת סיבובים של מיליון דולר כשחלק מגיע מהקרן וחלק מהשותפים בקרן.

קרן היא ה-COO וה-CFO של קבוצת The Time ו-First Time, המפעילים חממה טכנולוגית העוסקת בתחומי החיים הדיגיטליים וקרנות הון סיכון לשלבי פוסט סיד ופרה A. בין ההשקעות המוצלחות של The Time ניתן למנות את חברת בריולה של היזמת אורית חשאי, לה ניתן להאזין בפרק 29 של הסטארטאפיסטיות. בחממה 85% מהכסף מגיע מהמדינה והיתרה מהקרן המפעילה, כאשר החממה מספקת ליזמים משרד ושירותים כגון פיתוח עסקי, ייעוץ בשיווק, וכו׳ בתשלום. החממה משקיעה בחברות שני מיליון שקל לתקופה של שנה וחצי תמורת בין עשרים לשלושים אחוז מהחברה, והשקעות ההמשך מהקרן הן החל ממאות אלפי דולרים ועד שני מיליון דולר.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! תודה רבה ליזמת צפרא פרלמוטר שאירחה את הפרק בחנות המיזם שלה קו-קו, לה ניתן להאזין בפרק 16 של הסטארטאפיסטיות. האזנה נעימה :)

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>