הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

לימור נקר וינסנט היתה נספחת ישראל בארה״ב, שם גם לראשונה התחילה לעבוד בקרן בירד ולפני 8 שנים התמנתה להיות סמנכ״ל פיתוח עסקי של הקרן והאחראית על אחת מתוכניות הדגל שלה, בירד אנרגיה.

קרן בירד הוקמה בשנת 1977 כשיתוף בין ממשלת ישראל וממשלת ארה״ב במטרה לקדם מחקר ופיתוח תוך יצירת שיתופי פעולה טכנולוגיים בין חברות ישראליות ואמריקאיות. כל ממשלה השקיעה בקרן 55 מליון דולר. עד היום הקרן השקיעה בקרוב ל 970 חברות סכום כולל של מעל 350 מליון דולר. שיתופי פעולה שמקבלים תמיכה מהקרן זוכים עד ל 50% ממימון פעילות הפיתוח שלהם או מיליון דולר לפרוייקט בתצורה של מענק מותנה, כלומר החזרת המענק מבוצעת ממכירות החברה בלבד, החזר בגובה 5% שנתי ועד 150% מגובה המענק שניתן.

לקרן יש שלושה ערוצי השקעה, הקרן המרכזית שתומכת בפרוייקטים במגוון תחומים החל מתוכנה, סייבר, פינטק, טכנולוגיות מזון אגרוטק, איכות סביבה, ביטחון המולדת, חלל, רפואה דיגיטלית, תקשורת, טכנולוגיות בנייה ועוד. בנוסף קיימות עוד שתי תוכניות יחודיות הראשונה בתחום האנרגיה עליה אחראית לימור והשניה תוכנית שמקדמת פתרונות למגיבים ראשוניים כגון כוחות חילוץ והצלה, מגן דוד אדום, לוחמי האש, המשטרה, וכו׳.

לימור מציינת כי התהליך הוא תחרותי, חברות נבחנות בשלושה מדדים עקריים: חדשנות, סינרגיה בין החברות והיכולת שלהן לפתח את המוצר במשותף וכמובן השוק. לקרן הרגילה יש שני מועדי הגשה האחד בספטמבר והשני במרץ. שתי החברות מגישות יחד את תקציר המנהלים ומי שנמצא מתאים מקבל המלצה לבצע הגשת .NIST מועמדות שתבחן ע״י גורמים מרשות החדשנות מהצד הישראלי ומטעם ארה״ב נציגים מ שוחחנו עם לימור על התהליך כולו והאופן בו הקרן עוזרת לחברות הישראליות למצוא שותפים מתאימים, כיצד מוגדרת שותפות ואילו פרוייקטים יכולים לבצע שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות. על טעויות שחברות מבצעות במהלך ההגשה, על התזמון הנכון להגשת המועמדות ומה דרישות המינימום שחברה צריכה לקיים כדי להגיש מועמדות, מה נכון להכניס בתקציב המענק ואיך לבנות נכון את התוכנית העסקית, איך מוצאים שיתופי פעולה וכיצד לבצע פניה שתוביל להצלחה, על היחס בין התוכניות השונות של רשות החדשנות וקרן בירד, וגם ניחשנו. אילו תחומים יהיו הסקטורים החמים לשנת 201

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>