הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

לפני כעשור ענת שפרלינג ויפעת אנזלביץ נפגשו בפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים אותו ענת הקימה ויפעת עצבה ומאז השתיים נהיו חברות ושיתפו פעולה, לפני שלוש שנים השיתוף עלה מדרגה כשהחליטו להקים יחד את טויה.

טויה הוא סטודיו לפיתוח משחקי מחשב המתמחה במשחקים לילדות בגילאי 6-14. אך בניגוד לכל משחקי הבנות העוסקים בהלבשה, איפור ושאר הסטיגמות ענת ויפעת באות לספק לילדות הצעירות משחקים אשר יפתחו להם את החשיבה, יכולת התכנון והאסטרטגית, קישורים חברתיים ועוד.

כל משחקי החברה מבוססים על סיפורים של נשים פורצות דרך. המשחק הראשון שהוציאו היה בהשראת דר׳ דיין פוסי חוקרת הגורילות המפורסמת, שבהוליווד הפיקו סרט על חייה באפריקה ׳גורילות בערפל׳. בקיץ האחרון שיחררו משחק המספר את סיפורה של ג׳ונקו המטפסת הראשונה שהאפילה לפסגת האוורטס, ולאחרונה שחררו את משחק ראשון בסדרת משחקים בשם קואץ גיין המספר את סיפורה של גיין וואלטר, האישה היחידה ששיחקה בקבוצת פוטבול אמריקאית מקצועית ואף אימנה אותם.

עד כה פיתחה החברה 14 משחקים, שכולם פותחו על פלטפורמת מיינקראפט. מיינקראפט פותחה בשנת 2011 ע״י מרקוס פרסון משוודיה, שמכר אותה למיקרוסופט ב 2014 תמורת 2.5 מליארד דולר. משחקי מיינקראפט מזכירים את משחק הלגו, ומתאפיינים בגרפיקה מאד פשוטה ופיקסלית. השחקנים והשחקניות במשחק מסתובבים על גבי מפה שוברים קוביות במטרה לאסוף אוצרות (מיינ) בעזרתם יבנו עולמות חדשים (קרפט). המשחקים מתאפשרים בשלושה סגנונות: יצירתי,השרדותי והרפתקני כאשר כל משחקי החברה הם מהסוג השלישי.

הבחירה בפלטפורמה בוצעה משיקולים עסקיים שכן פיתוח משחק על גבי הפלטפורמה הוא מהיר מאד, ומאפשר לחברה לשחרר משחק חדש אחת לחודש. מיינקרפט משוחק ע״י מאות מליוני שחקנים בעולם מדי שנה ולאחרונה גם הוכנס לתוך כיתות הלימוד בארה״ב מה שייאפשר ליותר ילדות להחשף אליו.

נכון להיום החברה גייסה כמליון דולר בעזרת פלטפורמת גיוס ההמונים בנוסף למשקיעים ובעיקר משקיעות פרטיות. ענת ויפעת שיתפו בכאבי הגדילה שחוו לאחר הגיוס והחתימה עם מיקרוסופט על שותפות. כיום השתיים עובדות על משחק חדש בז׳אנר השלוש בשורה סגנון קנדי קראש אותו הן צפויות לשחרר בהמשך השנה.

שוחחנו עם ענת ויפעת על מיינקראפט, שותפות עם מיקרוסופט, גיוס כספים, סיעור מוחות, התמודדות עם אנשי צוות שעוזבים, תחרות ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏ תודה לעדי בן עוז המפיקות שלנו. מוזמנות ומוזמנים לשאול את ענת ויפעת ואותנו שאלות בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות. עברנו את ה 4000 חברים וחברות בקבוצה, עזרו לנו להגיע ל 5000
האזנה נעימה

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>