ביטלמניה פרק 2

גבי פישמן וצוף פלוטקין, מומחי ביטלס החוקרים את תולדות הלהקה ומנהלים את קבוצת הפייסבוק הביטלס – הקבוצה הישראלית, מספרים על הצדדים הפחות מוכרים בהיסטוריה וההיסטריה של הביטלס בסדרת הפודקאסט "ביטלמניה"

» להאזנה לתכנית המלאה:

מאז ה-10 באפריל 1970, כשפול מקרטני הודיע קבל עם ועדה שאין לו תכניות להקליט עוד עם הביטלס, דבר שמיד התפרש, ובצדק, כסיום דרכה של הלהקה, אמצעי התקשורת, המעריצים, הפרשנים, וכאלה שהחשיבו את עצמם למומחי ביטלס, האשימו את יוקו אונו בפירוק הלהקה. האם גל ההאשמות הכבדות שהוטחו ביוקו הייתה תוצאה של הרצון למצוא שיער לעזאזל לנוכח תחושת האבל הכבדה שחשו המעריצים, התקשורת ודעת הקהל? האם הייתה יוקו מטרה קלה, על רקע מוצאה האסייתי באנגליה הלבנה, מגדרה בחברה שובניסטית והיותה אמנית שוליים שלא ניסתה למצוא חן בעיניי הכל? או שיוקו באמת נהגה ברכושנות ופעלה להוצאתו של ג'ון לנון מהלהקה הטובה ביותר בעולם במטרה שהוא יקדיש את עצמו רק אליה ופועלה? האם הייתה יוקו תככנית בלתי נדלית או שקק נקלעה לסיטואציה?

 

הפרק השני בסדרת הפודקאסט "ביטלמניה" מנתח שלב אחרי שלב, את התהליך שהוביל לפירוק להקת הביטלס מבלי לפסוח על אף אחד מהגורמים שהובילו לכך, וחושף את מקומה האמיתי של יוקו אונו, האמנית השנויה במחלוקת, בסיפור העצוב של סיום פועלה של להקת הביטלס.

לדף הפודקאסט "ביטלמניה" בפייסבוק:

https://www.facebook.com/groups/BeatlemaniaPodcast/

לקבוצת הפייסבוק הביטלס הקבוצה הישראלית:

https://www.facebook.com/groups/BeatlesInIsrael/

לאתר הרשמי של הקבוצה:

https://www.thebeatles.co.il/

לדף האינסטגרם של הקבוצה:

https://www.instagram.com/beatlesinisrael

קרדיט תמונה: Eric Koch / Anefo

ביטלמניה פרק 1
ביטלמניה פרק 3

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>