הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

לפני ארבע שנים ענבל באומר ניהלה צוות עו״ד והיתה על המסלול המהיר לשותפות באחד ממשרדי עו״ד הגדולים והידועים בישראל. אך לאחר עשור במקצוע ואין ספור פעמים בהם חזרה ותיקנה למתמחים את אותן השגיאות החליטה שהגיע הזמן לשבש את התחום עם טכנולוגיה וכך נולד המיזם שלה ליגל-אפ.

לפני שקפצה למים הלכה להתייעץ עם חברים לוודא שהרעיון שלה בר מימוש טכנולוגי, השתתפה בתוכנית האצה לנשים בגוגל קמפוס מצאה שותף ורק אז החליטה לעזוב ולצאת לדרך עצמאית. כבר בתחילת הדרך ידעה שהיא לא מתכננת לרוץ אחר משקיעים ולעסוק בגיוס כספים אלא בכוונתה לבנות מוצר שהלקוחות ירצו וכתוצאה גם ישלמו עליו.

המוצר של ליגל אפ הוא מחולל הסכמים משפטיים, המאפשר למשתמשים ע״י בחירה פשוטה של פרמטרים והזנת הנתונים לקבל מסמך משפטי. בתחילת הדרך חשבו להציע את הפתרון ללקוחות קצה, ובעזת שת״פ עם אתרי תוכן מובילים אפשרו להפיק צוואות, הסכמי שכירות והסכמי שיפוץ אך עד מהרה גילו כי משתמשי הקצה לא ששים לשלם עבור תוכן ובחרו לשנות את המודל העסקי, לפנות לעסקים ולהציע את שירותיהם למשרדי עו״ד.

כיום ליגל אפ משרתת 85% מהחברות עו״ד הגדולות בישראל אך הדרך לשם לא היתה פשוטה, עו״ד חששו להכניס פתרון שיכול ליתר אותם ולפגוע במודל העסקי שלהם המבוסס שעות. בדרך נפרדה מהשותף שלה ועם השנים האוקיינוס החל להצבע אדום (מונח בתחום היזמות המתאר שוק מלא במתחרים), בפרק משתפת ענבל בשיקולים ואסטרטגיות שגרמו לה להתגבר על כל הקשיים ולצאת עם היד על העליונה, לגדול בצורה אורגנית ולהתברג כפתרון מוביל בשוק.

שוחחנו עם ענבל על איך למוסס חסמים והתנגדויות שעולים מצד לקוח, מה חשוב לכתוב בהסכם מייסדים, אילו השלכות יש לעזיבת שותף, ואיך מנהלים את זה נכון, מהם היתרונות והחסרונות של בוטסטראפ, מתי נכון לעבור מבוטסטראפ להשקעה, כיצד מגיעים למחיר הנכון של מוצר SAAS, מהו מודל white label וכיצד גמישות במודל עסקי מאפשרת שימוש רחב יותר במוצר, עבודה עם יועצים וחשיבות הניסיון, תוכנית המתמחים של הבינתחומי co-op startup experience ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏ תודה לעדי בן עוז המפיקה שלנו. מוזמנות ומוזמנים לשאול את ענבל ואותנו שאלות בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות. עברנו את ה 3500 חברים וחברות בקבוצה, עזרו לנו להגיע ל 5000.

האזנה נעימה

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>