ביטלמניה - פרק 4: הביטלס ללא מילים

גבי פישמן וצוף פלוטקין, מומחי ביטלס החוקרים את תולדות הלהקה ומנהלים את קבוצת הפייסבוק הביטלס – הקבוצה הישראלית, מספרים על הצדדים הפחות מוכרים בהיסטוריה וההיסטריה של הביטלס בסדרת הפודקאסט "ביטלמאניה"

» להאזנה לתכנית המלאה:

הביטלס כתבו שירים נפלאים, גם מבחינת הלחנים וגם מבחינת המילים. המילים של שירים כמו Strawberry Fields Forever, Eleanor Rigby או Here Comes The Sun מרגשות ונוגעות ונחשבות לפאר היצירה. בנוסף, השירה של הביטלס מיוחדת, בין היתר, ביכולת הווקלית וההרמוניה הקולית שלהם. הדבר ניכר לאורך כל הקריירה שלהם כלהקה, ושירים כמו This Boy או Because, הם רק דוגמאות בולטות לכך. אבל הביטלס כתבו גם קטעים אינסטרומנטליים, ללא מילים, שמלבד אחד הם לא נכללו באלבומים והתקליטונים שלהם ולכן הם פחות מוכרים אבל הסיפורים שמאחוריהם לא פחות מעניינים.

הפרק הרביעי בסדרת הפודקאסט "ביטלמניה", בשונה לרוב הפרקים האחרים, לא נעסוק בהיסטוריה הפחות מוכרת של הביטלס אלא במוזיקה הפחות מוכרת שלה. נספר את הסיפור שמאחורי כל הקטעים האינסטרומנטליים שהלהקה הלחינה ונשמע את כל אלה שלגביהן צצו על פני השנים הקלטות. נשמע ממי שהם הושפעו ולמה.

לדף הפודקאסט "ביטלמניה" בפייסבוק:

https://www.facebook.com/groups/BeatlemaniaPodcast/

לקבוצת הפייסבוק הביטלס הקבוצה הישראלית:

https://www.facebook.com/groups/BeatlesInIsrael/

לאתר הרשמי של הקבוצה:

https://www.thebeatles.co.il/

לדף האינסטגרם של הקבוצה:

https://www.instagram.com/beatlesinisrael

 

קרדיט תמונה: Aurimas Mikalauskas

ביטלמניה פרק 3
beatlemania-ep5

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>