הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

לאחר טיול לתאילנד כשהיא מצויידת בתואר כפול מאוניברסיטת תל אביב במתמטיקה ומדעי המחשב ועבודה קצרה בגוגל החליטה נועה שפיר להצטרף לבן זוגה וחבר ילדותו ולהקים יחד סטארטאפ.

בניגוד להרבה מיזמים שקמים מתוך כאב אישי, החליטו השלושה לאמץ מתודולוגיות מחקר אקדמית, לחפש את התחומים הבוערים בשוק ולנסות לבחון האם יוכלו לספק פתרון מבריק. תחילה פנו לעולם הוידאו ושידור ברשת אך לאחר פגישה עם משקיע החליטו לרדת מהרעיון ולחזור לשולחן הרעיונות ולחפש תחום חדש.

הרעיון החדש שמצאו ענה על כל שלושת הקריטריונים שהציבו לעצמם: תחום חם עם שוק גדול שאינו צפוף מדי בתחרות, יכולת הבאת חידוש וערך אמיתי ואמונה מלאה של שלושתם בפתרון. כך נולד אדנייט שבהמשך הדרך שינה את שמו לאודו – פתרון אבטחה המייצר רשת וירטואלית מבוזרת וממודרת באופן דינמי על סמך מאפיינים פרסונליים שונים.

עם דמו קונספטואלי, ניתוח שוק המבוסס מחקרי גרטנר ועוד נסעו השלושה ללונדון להפגש עם אנשי אבטחה בכירים בגופים ובנקים גדולים ומוכרים. כשחזרו לאחר חודש עם פידבק נלהב, הבעת אמון ורצון במוצר החליטו לצאת לסבב גיוס ומצאו עצמם עם 5 מליון דולר בבנק משלוש קרנות נחשבות לאחר שנפגשו בסה״כ עם עשרה משקיעים.

כיום כמעט שנתיים לאחר הגיוס, עם צוות של 15 איש ומוצר בפיתוח יש לנועה שפיר הרבה תובנות בהן שיתפה אותנו. שוחחנו על איך חוקרים רעיון, ואיך לבצע לו ולידציה, על חשיבה חיובית ללא מקדמי אבטחה, איך נכון לבחור יועץ ומדוע הם משתמשים רק ביזמים, מתי והאם נכון לייצר דף נחיתה שהוא שלד בלבד, גיוס כספים מהחלומות, גיוס עובדים בעזרת לינקדין, תהליך מיונים קליטה והכשרה, למה ומתי חשוב לצרף אדמיניסטרציה, כמה מהתקציב מופנה לאיזה תחום, הלימה לתוכנית עסקית, מדוע להתרחק מבאזז וורדס, שינוי שם, תחרות בידול ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏ תודה לעדי בן עוז המפיקות שלנו. מוזמנות ומוזמנים לשאול את נועה ואותנו שאלות בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות. עברנו את ה 3500 חברים וחברות בקבוצה, עזרו לנו להגיע ל 5000

האזנה נעימה

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>