הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

מאז שירותה הצבאי ב 8200 ועד כניסתה לעולם היזמות הקפידה עילית רז לשדרג את ארגז הכלים שלה בסט יכולות מגוון החל מבדיקת תוכנה, חווית משתמש, מוצר ועד ניהול אירגון ללא מטרות רווח עם תקציב של מליוני שקלים שמתחתיה עשרה עובדים כולם בגיל של הוריה.

ובעוד שיש לה עבר עשיר כבודקת תוכנה ומנהלת צוותי בדיקות עילית מסבירה מדוע לדעתה זהו תפקיד שאין לו מקום בחברות סטארטאפ ושבכלל היא רואה אותו נעלם מן העולם תוך מספר שנים. בג׳ונקו מתנהלים בשיטת ניהול הקרויה סקראם המאמינה באיטרציות קצרות, מעורבות ובעלות מלאה על התוצרים של כל בעלי התפקידים בחברה.

ג׳ונקו עברה מספר גלגולים עם המוצר עד שמצאה את מקומה, הם החלו כאנטי וירוס לדיברסיטי, עברו למאמן ניהול להכללה וכיום נמצאים במקום שמאותת כהמדוייק ביותר: כלי לאיוש תפקידים המאתר אנשים מתאימים השייכים לקבוצות מיעוט, נשים ועוד. אופן איתור המועמדים נעשה דרך יצירת מאגר משותף לכל לקוחות החברה אשר מצד אחד תורמים למאגר מועמדים ומועמדות חדשות שהיו אצלם בתהליך עברו מספר שלבים אך לבסוף לא התקבלו לתפקיד ומצד שני יכולים לאתר בתוכו מועמדים מתאימים למשרות שפתוחות אצלם.

כיום עובד שכיר נשאר במקום עבודתו בממוצע 14 חודש. לכן לדברי עילית מודלים המבוססים על עמלות בגובה משכורת ויותר, כנהוג ע״י הד-הנטרים וחברות השמה, בעייתיות למעסיקים. בג׳ונקו בחרו במודל עסקי המציע מחיר אחיד (פלאט פיי) עבור גישה ושימוש במאגר המועמדים, כאשר המחיר הוא תוצר של גודל החברה. בין הלקוחות  הראשונים של החברה ניתן למצוא חברות גלובליות גדולות כגון אינטוייט, סטאק-אוברפלוו, ועוד.

המוצר והמודל העסקי הם לא היחידים שעברו גלגולים בג׳ונקו גם החברה עצמה התמודדה עם אחד הקשיים הגדולים ביותר שמוכרים באקו סיסטם. לאחר שנתיים וחצי שבה רצה עם עוד שני שותפים לדרך השלישיה נפרדה ובפני עילית והמשקיעים עמדה החלטה גורלית להמשיך או לחדול. בניגוד לחברות בהן אירוע מטלטל שכזה מביא תוך זמן קצר לסגירת החברה. נראה כי לג׳ונקו הפרידה עשתה רק טוב. תוך פרק זמן קצר הצליחה עילית לגייס 2 מליון דולר נוספים, להחליף את שני השותפים בשתי שותפות, להגדיל את החברה משתי עובדות לשמונה, השיגה לקוחות חדשים, וכיום הם מחפשים לאייש עוד חמישה תפקידים.

שוחחנו עם עילית רז על תפקיד בודק תוכנה בסטארטאפ, שיטת ניהול סקראם, גלגולי מוצר מתוך התאמה לצרכים והחסמים שמוצגים ע״י לקוחות, החלפת מנכ״ל, מדוע חשוב שמנכ״ל יהיה איש פרודאקט, איך מתמודדים עם עם פרידה משותפים אחרי שכל המניות כמעט הבשילו, דימניקה בצוות  ועוד

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏ תודה לעדי בן עוז המפיקה שלנו. מוזמנות ומוזמנים לשאול את עילית ואותנו שאלות בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות. עברנו את ה 3500 חברים וחברות בקבוצה, עזרו לנו להגיע ל 5000.

האזנה נעימה

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>