ביטלמניה פרק 9

גבי פישמן וצוף פלוטקין, מומחי ביטלס החוקרים את תולדות הלהקה ומנהלים את קבוצת הפייסבוק הביטלס – הקבוצה הישראלית, מספרים על הצדדים הפחות מוכרים בהיסטוריה וההיסטריה של הביטלס בסדרת הפודקאסט "ביטלמאניה"

» להאזנה לתכנית המלאה:

בפרק הזה תשמעו את יואב קוטנר כמו שמעולם לא שמעתם. גבי וצוף משוחחים על מאחורי הקלעים של סדרת הרדיו המיתולוגית "מסע הקסם המסתורי" ובכלל על פועלו של יואב קוטנר בקידום הביטלס בישראל. כמו כן, הם משוחחים עם יואב קוטנר על הביטלס, המוזיקה שלהם ותרומתם לתרבות המערבית בכלל, ולמוזיקה והתרבות בישראל בפרט.

יואב קוטנר יצר, ערך והגיש בשנת 1981 את סדרת הרדיו המיתולוגית "מסע הקסם המסתורי", שגוללה את סיפור להקת הביטלס, וזיכתה אותו בפרס מפקד גל"צ. אחד הפרקים שזכו לחשיפה גבוהה במיוחד היה הפרק "פול מקרטני חי", הכולל הפרכה שיטתית של תאוריית הקשר על מותו של פול מקרטני, שהוצגה בתוכנית "פול מקרטני מת" ששודרה בשנת 1975, ושזיכתה את יואב קוטנר בפרס רשות השידור לשנת 1978. בנוסף, ערך ויצר קוטנר את סדרת הרדיו "למרות הכל", בשנים 1995 עד 1997, שתיעדה את הרוק הישראלי. בין השנים 1988 ל-1990 הגיש את פינת המוזיקה של התוכנית "זהו זה" ואת התוכנית "עד פופ""בערוץ הראשון. בשנת 1991 ערך והגיש את "קול הפופ" ושנה לאחר מכן את "קול הרוק" בערוץ 2 הניסיוני. בשנת 1998 יצר את הסדרה התיעודית "סוף עונת התפוזים – סיפורו של הרוק הישראלי"  בערוץ 1, שזיכתה אותו בפרס תמוז לשנת .1999 בין השנים 2003 ל-2007 שימש עורכו הראשי של ערוץ 24 עד לסוף 2007. בשנת 2010 החל להנחות בטלוויזיה החינוכית את תוכנית הראיונות "פסקול ישראלי", שבה אירח מוזיקאים ישראלים. בראשית 2012 יצר וערך עבור ערוץ 8 את סדרת התעודה "האלבומים", העוסקת באלבומי בכורה בולטים ברוק הישראלי. בשנת 2013 הגיש בערוץ 24 את התכניות "בחזרה לסוף עונת התפוזים" ששחזרה את הסדרה שערך ב-1991, ו"שינויים בהרגלי הצריחה", שעסקה במוזיקה הישראלית של שנות התשעים. קוטנר זכה בפרס אקו"ם לשנת 2014 על תרומה מיוחדת ליצירה הישראלית ולקידומה. בשנת 2017 ערך את הסדרה על הביוגרפיה המוזיקלית של אריק איינשטיין "שיר אהבה סטנדרטי", ששודרה ב-YES.

לדף הפודקאסט "ביטלמניה" בפייסבוק:

https://www.facebook.com/groups/BeatlemaniaPodcast/

לקבוצת הפייסבוק הביטלס הקבוצה הישראלית:

https://www.facebook.com/groups/BeatlesInIsrael/

לאתר הרשמי של הקבוצה:

https://www.thebeatles.co.il/

לדף האינסטגרם של הקבוצה:

https://www.instagram.com/beatlesinisrael

 

קרדיט תמונה: אקו"ם

ביטלמניה פרק 8
ביטלמניה פרק 10

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>