ביטלמניה פרק 10

גבי פישמן וצוף פלוטקין, מומחי ביטלס החוקרים את תולדות הלהקה ומנהלים את קבוצת הפייסבוק הביטלס – הקבוצה הישראלית, מספרים על הצדדים הפחות מוכרים בהיסטוריה וההיסטריה של הביטלס בסדרת הפודקאסט "ביטלמאניה"

» להאזנה לתכנית המלאה:

הביטלס היו מכונות לכתיבת שירים, בעיקר להיטים. בכל רגע ורגע הם קיבלו השראה מכל דבר שנקלע בדרכם, אם משפט ששמעו, ידיעה בעיתון שקראו או פרסומת בטלוויזיה, כדי לכתוב שירים. עם הזמן התחילו לתת שירים שהם כתבו למבצעים אחרים, אם בגלל שהם חשבו שהשירים הללו פחות מתאימים להם או מכוונת תחילה. בהתחלה היה מדובר במבצעים שבריאן אפשטיין, מנהל הביטלס, ניהל גם אותם, ובשנים המאוחרות יותר, במבצעים שהם פרשו עליהם את חסותם וניסו לקדם את הקריירות שלהם.

בפרק הזה מציגים  גבי וצוף רשימה מלאה של השירים הללו בין השנים 1962 לאמצע 1964, ומספרים מי היו האמנים שביצעו אותם והאם השירים הללו באמת קידמו את הקריירה שלהם. נשמע את הביצועים שלהם וגם את הביצועים של הביטלס, כולל קטעים לא ממש מוכרים.

לדף הפודקאסט "ביטלמניה" בפייסבוק:

https://www.facebook.com/groups/BeatlemaniaPodcast/

לקבוצת הפייסבוק הביטלס הקבוצה הישראלית:

https://www.facebook.com/groups/BeatlesInIsrael/

לאתר הרשמי של הקבוצה:

https://www.thebeatles.co.il/

לדף האינסטגרם של הקבוצה:

https://www.instagram.com/beatlesinisrael

 

קרדיט תמונה: yakovlevmax0

ביטלמניה פרק 9
ביטלמניה פרק 10

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>