הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

חמישה חודשים לאחר שלי רוטנברג התקבלה לאחים לימן הם פשטו רגל, והיא הגיע לביקור בארץ שהסתיים בתפקיד חדש בחברת אינבסטינג ושנה לאחר מכן בפתיחת סטארטאפ שנמכר לענקית האוזז.

במהלך שהותה בישראל, מוזמנת לי לארוחה אצל חברה בלגית שם היא פוגשת את אלכס שינסי,  מפיקת סרטים שוודית, שהגיעה לארץ לעבוד בסט של זייטון, סרט זוכה פרסים בבימויו של ערן ריקליס. שנה לאחר אותה ארוחה נפגשות השתיים במקרה בבר, מעבירות חוויות על יחודה של תל אביב ומחליטות להרים חנות פופ-אפ בתוך הלובי של מלון בראון.

לי מספרת כי חנות הפופ-אפ היתה תרגיל שיווקי להשגת שיח ובאז למיזם שהשתיים כבר ידעו מהו והחלו לעבוד על מנת לגרום לו לקרום עור וגידים. ואכן התרגיל השיווקי הצליח והשתיים הצליחו לגייס מליון דולר מקרן פיטנגו וטל ברנח ולהרים את ארט-סטטרס שהיתה מרקטפלייס שמחבר בין אמנים מכל העולם לרוכשים פוטנציאלים.

חנות הפופ-אפ לא היתה ההברקה היחידה של לי ואלכס בנוגע לשיווק, הן הבינו שהדרך להגיע לכמה שיותר אנשים בתחום היא באמצעות בניית קהילה חזקה, שימוש ברשת קשרים, גיוס שגרירים ומשפיעני דעה ואת כולם לרתום דרך שיח והעצמת האגו. כך במקום לייצר בלוג הן הקימו מגאזין דיגיטלי, במקום ייצור תוכן אקראי הציעו לאותם משפיענים ואמנים לכתוב עליהם כתבת פרופיל במגזין עם תמונה גדולה ושאלות אישיות…. וזה עבד.

בין שנת 2013 ועד 2017 לי ואלכס ביצעו שני פיבוטים, ממרקטפלייס במודל B2C למודל B2B בנסיון לעזור לאמנים למכור, משהבינו שאינן מצליחות לקיים את ההבטחה ולייצר 100% לקוחות מאושרים החליטו לנטוש את הרעיון עליו עמלו שנים ובמקום לפתח עבור אותם מעצבים כלי פיננסי לניהול העסק ממותג מחדש בשם IVY. שנה לאחר מכן כשהן כבר מתחילות לצבור הכרה בקרב מעצבים מגיעה שיחה שמשנה שוב את התוכניות ומעלה אותן על מסלול האצה מטורף בתצורת אקזיט תודות לענקית Houzz שרכשה אותן ואפשרה להן להגשים הרבה חלומות לגבי המוצר שלהן.

שוחחנו עם לי על כל הדרך מחנות פופ-אפ ועד הרכישה, על גיוס ללא סמנכ״ל פיתוח, רתימת אנשים, קבלת החלטות על פיבוטים ואיך מעברים את המסר למשקיעים והצוות שלך, מה הסיבה לנטוש מוצר שיש לו לקוחות משלמים ואיך עושים את זה נכון, תהליך בחינה לפני פיבוט,הפרדות מסמנכ״ל פיתוח בזמן פיתוח קריטי, רכישה ע״י ענקית ואיך לא לאבד את הערכים והתרבות לצד השתלבות בחברה, גדילה מהירה במוצר, גיוס עובדים, גיאוגרפיות  ועוד
התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏ בהפקת עדי בן עוז. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו הסטארטאפיסטיות ותוכלו לשאול את לי ואותנו שאלות. האזנה נעימה ☺ ואל תשכחו להזמין אלינו גם חברים

האזנה נעימה

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>