הסטארטאפיסטיות לוגו

על ניהול בורד אפקטיבי, מודל הדיו והבדלים בין משקיעים ישראלים ללא

» להאזנה לתכנית המלאה:

גלית צוקרמן שירתה ב8200, התקבלה לקורס טיס וויתרה, סיימה תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב בהנדסת חשמל ומדעי המחשב ומזה 11 שנה ממנכ"לת את הסטארטאפ שלה.

 

את הדרכה החלה בחברות גדולות כגון נייס ואפלייד-מטיריאלס. צעדיה הראשונים ביזמות נעשו כיועצת טכנולוגית למספר סטארטאפים, שעם אחד מהם זכתה לבצע אקזיט.  ברקע גם החלה לעבוד על הרעיון שלה, לפתח קשרים, לחקור, לפנות לרשות החדשנות במטרה לקבל מימון וכשכל התהליכים הבשילו, עזבה את מקום עבודתה, והחלה את תוכנית החממות של אופקים.

 

לאחר שחבר סיפר לה שיש חולים שמתעוררים במהלך ניתוח, החלה לתחקר את אמה, אחות בחדר ניתוח, שחיברה אותה לד"ר איתי גור ופרופסור אלון איזנברג מהם למדה על כאב, הבעיות לזהות ולנטר אותו ולגלות שהפתרון השגור הוא סרגל סמיילי שמבקש מהחולה להצביע כמה כואב לו או לתת מספר בין 1-10. אבל מה עושים כאשר אדם נמצא תחת הרדמה ואינו יכול לתקשר? מסתבר שכאב מתחלק לשניים, לכאב פיזי והכרתי. כשאדם נמצא תחת הרדמה הגוף ממשיך לחוש כאב ותפקידן של סמי ההרדמה לנטרל את ההכרה בכאב. כך שדופק ולחץ דם הם המדדים שמאפשרים לרופא המרדים לדעת מה מצב המנותח.

 

מכיוון שהרופאים מסתכלים על כל מדד בנפרד ונדרשים להסיק מסקנות על סמך כמויות מידע רב, מדאסנס פיתחה אלגוריתמים שמסתכלים על 20 מדדים פיזיולוגיים והקורולציה ביניהם כמכלול והמציאה את מדד קנול, המכמת באופן אחיד את רמת הכאב ביחס לנקודת הקבלה של אותו חולה.

 

החברה פתחה מוניטור עם אצבעון ויצרה שיתוף פעולה עם הענקית מטרוניקס שמשווקת ומוכרת אותם לבתי חולים בעולם מזה שנתיים. כיום מאות מוניטורים של החברה נמצאים בשימוש בבתי חולים, ואלפי ניתוחים בוצעו עם המוניטור היחודי שלהם. החברה  מעל 27 מליון דולר וכיום נמצאת תוך כדי סיבוב גיוס נוסף. בין המשקיעים של החברה ניתן למצוא אנג'לים ישראלים אמריקאים ואוסטרלים וקרן אוליב-טרי.

 

שוחחנו עם גלית על קבלת החלטות שקולות, פחדים שמניעים לפעולה, מתי ללכת על כל הקופה, טכנולוגיה רפואית והתמודדות עם טכנופוביה, התחלת ניסוי ללא פתרון מוכן, שימוש במומחים, חלוקת אחריות, משאים ומתנים מול ענקיות, איך נכון לבשל תהליך ולהצליח להשיג אותו, משקיפים בבורד, ניהול אפקטיבי של בורד, מודל עסקי שמחייב שיפור מתמיד במוצר, שלבים שונים של חברה, גיוס מקרן משפחתית, הבדלים בין משקיעים ישראלים לאמריקאים ועוד

 

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו הסטארטאפיסטיות ותוכלו לשאול את גלית  ואותי שאלות. האזנה נעימה ☺ ואל תשכחו להזמין אלינו גם חברים

© הסטארטאפיסטיות. כל הזכויות שמורות

 

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>