מיכל ספיר michal sapir

השבוע התארחה בתכנית מיכל ספיר מלהקת אפור גשום. מיכל הביאה לאולפן אווירה לונדונית עם שוגייז ואינדי שעטפו את השמש היוקדת בעננים כהים של מלנכוליה.
האזינו לתכנית המלאה:אפור גשום הוקמה ב-1987 על ידי מיכל ספיר ואלון ידגר. הסינגלים הראשונים "מקום אחר", "תנשמת" ו"שעון החול" ריגשו שדרנים ומאזינים בניחוח שונה של יופי שביר וגיטרות צמריריות, והלהקה הפכה לאחת המובילות ב"מחתרת הקסטות" של שנות השמונים (נושאי המגבעת, פוליאנה פרנק, הפליז, 3ח').
לאחר עזיבת ידגר והצטרפותם של עודד שכטר, אורן קפלן ואורן רביב, יצא ב-1989 האלבום "פברואר", אשר נחשב היום לאחת מאבני היסוד של רוק ישראלי מלנכולי ובועט.
ב-1991 מיכל ספיר, הסולנית וכותבת השירים, נסעה לגור בחו"ל, שם המשיכה ליצור ולנגן. בשנים האחרונות שהתה תקופות ארוכות בישראל לשם כתיבת הספר "היש הגדול", ביוגרפיה של סבה פנחס ספיר. המפגש המחודש עם ישראל הוליד כמה שירים חדשים בעברית, ואת ההחלטה להקים ביחד עם עודד שכטר, הבסיסט המקורי של הלהקה, הרכב חדש של אפור גשום.

hamaazin
crowd surfing

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>