כדור הארץ

יום כדור הארץ הוא יום המציין מודעות להגנת הסביבה של כדור הארץ. מטרת היום הינה להעלות את המודעות ליכולתו של כל אדם להשפיע באמצעות התנהלות יום יומית, המתחשבת בסביבה, על גורלנו ועל גורל הדורות הבאים; ולהראות כי צריכת משאבים יעילה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה. מדי שנה מצורף היום ברחבי העולם ב-22.4. השנה תאריך זה נפל על יום הזיכרון ולכן נצטרף למרכז הבינתחומי ונציינו ביום שני, 27.4. זוהי גם הזדמנות להיזכר בתוכניות שונות בנושא קיימות ששודרו ברדיו הבינתחומי ולהביאן להאזנה חוזרת באתר.

» פרופסור ארזה צ'רצ'מן היא חלוצת תחום אדם-סביבה בישראל. התחום מתחיל מפסיכולוגיה וממשיך לקיימות – כיצד התחשבות בצרכים של אוכלוסיית הנשים משפיעה לטובה על כל תכנון שהוא, עירוני בעיקרו. נשים כאוכלוסיה שממלאת תפקיד משולש: תעסוקה, ילדים ומשק בית ומעורבות קהילתית, ולכן מכסות צרכיהם של אוכלוסיות רבות נוספות, כגון ילדים וקשישים ובעלי מוגבלויות.

להאזנה לתכנית המלאה:

» מהם בניינים גבוהים וכיצד הם משפיעים על חיי המשתמשים הישירים שלהם (המתגוררים בהם) ועל המשתמשים העקיפים (החיים בסביבתם, העוברים והשבים). לפי אילו שיקולים מתקבלות החלטות בנייה ברשויות ומהן התכניות להתחדשות עירונית. עניינים שאנחנו חווים ביומיום מבלי לתת עליהם את הדעת. "השעה הבינתחומית" מארחת את פרופסור ארזה צ'רצ'מן.

להאזנה לתכנית המלאה:

» בנייה ותכנון עירוניים אקולוגיים – כיצד מתכננים עיר מתוך מושג הקיימות ומושג האקולוגיה. "השעה הבינתחומית" מארחת את ד"ר בתאל אשקול.

להאזנה לתכנית המלאה:

» מדיניות אנרגיה ושינויי אקלים: סוגיית האנרגיה מנקודת המבט של הצרכן (ולא הספק) ועל תפקידן של קהילות מקומיות במעבר לחברה דלת פחמן. "השעה הבינתחומית" מארחת את ד"ר יעל פרג כהן-מינץ.

להאזנה לתכנית המלאה:

קרדיט תמונה: NASA Goddard Space Flight Center

נר זכרון
bob

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>