הרדיו הבינתחומי FM106.2 הוא רדיו חינוכי, שפועל במסגרת התחנות החינוכיות של קול ישראל ומשדר מאולפני ביה"ס לתקשורת ע"ש סמי עופר במרכז הבינתחומי הרצליה.

 • התחנה מתופעלת על ידי סטודנטים ואנשי סגל מכל בתי הספר במרכז הבינתחומי, בשיתוף ובהדרכת אנשי מקצוע בכירים מעולם התקשורת. הסטודנטים משדרים, מפיקים, עורכים ואחראים על הצד הטכני והמוזיקלי.
 • התחנה פועלת ללא פרסומות וללא כוונת רווח. שאיפתנו ליצור תוכן מעניין, אינטליגנטי ומהנה שעומד בסטנדרטים של איכות ומקצועיות.
 • הרדיו הבינתחומי ייחודי בהיותו רב-לשוני – סטודנטים מבית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי משדרים בלועזית ותכנים אלה מועברים גם למגוון תחנות קולג' ותחנות יהודיות ברחבי העולם.
 • לוח השידורים שלנו כולל מגוון רחב של תכניות וביניהן: תרבות, אקטואליה, הומור, אקדמיה, ספורט, מוזיקה, יזמות, חברה וציונות.
 • הקו המוזיקלי של התחנה נע בין הפופולארי לאלטרנטיבי בדגש על היצע מגוון ואיכותי, שפונה למגוון גילאים. אנחנו מנסים לגלות את הדברים החדשים והמעניינים במוזיקה הישראלית והלועזית תוך שמירה על קו מוזיקלי ייחודי ומאתגר, אך במקביל גם נגיש ומסקרן.
 • אולפני הרדיו שלנו זכו בפרס ארכיטקטוני על עיצובם החדשני והם מהמתקדמים ביותר בישראל ובעולם וכוללים מערכות סאונד ותוכנות שידור חדשניות וציוד וידאו דיגיטלי מקצועי. התשתית הקיימת מאפשרת שידור באיכות גבוהה של אודיו ווידאו ב-FM, באינטרנט, ובסלולר.

about-idc-radio

אפליקציות סמארטפון

ניתן להאזין לנו גם באמצעות הטלפונים החכמים דרך אפליקציות רדיו כמו:
Get it on Google Play
Download on the App Store
Listen on tunein

כתובתינו

הרדיו הבינתחומי
המרכז הבינתחומי הרצליה
רחוב האוניברסיטה 8, הרצליה
חדר הפקה: 09-9527693

about-idc-radio

about-idc-radio

צוות התחנה

עופר לוי – מנהל הרדיו
רונה זהבי – מנהלת הרדיו הבינלאומי
ענת גרינבלום – מפיקה ראשית
תומר גרשנמן – עורך מוזיקה ראשי ומתרגל
ענת הנקין – עורכת תוכן ומתרגלת
תומר פרישמן – עורך דיגיטל ומתרגל
איבון סאבא – רכזת אקדמית ומתרגלת
אלעד נעימי – וובמסטר, טכנאי סאונד ועורך פרומו

דירקטוריון

פרופ' אוריאל רייכמן, פרופ' נעם למשטרייך לטר, ד"ר איילת בן עזר, ד"ר טל בן שחר, פרופ' אמנון רובינשטיין, מר שלום קיטל, מר אריה רוטנברג, גב' אני אבוטבול, מר עופר לוי.

about-idc-radio

בית הספר סמי עופר לתקשורת

בית הספר סמי עופר לתקשורת מציע תכנית חד-חוגית לתואר.B.A בתקשורת, בשלוש שנות לימוד. את התכנית מלווה צוות מדעי בינלאומי, הכולל ראשי בתי ספר לתקשורת מובילים מישראל וארה"ב.

 • סטודנטים מ- 30 מדינות הלומדים בתוכנית האנגלית מאפשרים שידור בשפות שונות.
 • סגל בית הספר כולל 110 אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע בכירים מהתעשייה.
 • במסגרת הלימודים, ניתן לבחור באחת מתוך שלוש התמחויות:
  התמחות בתקשורת שכנועית | התמחות בתוכן וויזואלי | התמחות בתקשורת אינטראקטיבית
 • הלימודים בכל התמחות כוללים קורסים עיוניים, סדנאות ופרויקטים מעשיים. בית הספר מצויד במערכות תקשורת וטכנולוגיה מתקדמות, הכוללות: אולפני טלוויזיה, אולפני רדיו, מרכז לעיבוד תמונה וקול לטלוויזיה, חדר חדשות ומוזיאון לתקשורת.

אחת המטרות המרכזיות של בית הספר סמי עופר לתקשורת היא להקנות לסטודנטים הבנה טובה ויכולות תפקוד ויצירה גבוהים בעולם התקשורת המודרני, עולם הסייבר המשתנה ללא הרף ובכל תחומי ורובדי המדיה. מטרה עיקרית נוספת היא עיסוק במחקר, שירחיב את הידע האנושי בהבנת התמורות שטכנולוגיות התקשורת יוצרות בתחומי החברה והתרבות.

about-idc-radio

בית הספר הבינלאומי ע"ש רפאל רקנאטי

ביה"ס הבינ"ל ע"ש רפאל רקנאטי במרכז הבינתחומי הרצליה הינו המוסד היחידי להשכלה גבוהה בישראל המציע תכניות לימודים מלאות לתואר ראשון, הנלמדות בשפה האנגלית: תואר ראשון במנהל עסקים, בממשל דיפלומטיה ואסטרטגיה, בתקשורת ובפסיכולוגיה, וכן תואר שני בממשל ותואר שני במנהל עסקים בינלאומי. כמו כן, מוצעת תכנית בת ארבע שנים למעוניינים בתואר משולב במנהל עסקים וממשל. מסלולי הלימוד מקבילים מבחינה אקדמית למסלולי הלימוד המתקיימים בעברית.

ייחודו של בית הספר הבינלאומי טמון בשילוב בין מצוינות אקדמית לבין ערכים ציוניים והשאיפה להעמקת הקשר בין ישראל לתפוצות. מרבית הסטודנטים בבית הספר הבינ"ל הגיעו מחו"ל ובחרו בו כמקום המתאים להם לחוות את ישראל ולהתוודע לה. אחרים הם ישראלים שבחרו לעשות את לימודי התואר הראשון בשפה האנגלית, מתוך תפיסת עולם גלובלית. מארג זה של סטודנטים מהארץ ומחו"ל מאפשר הקמת מערכת קשרים חברתיים ועסקיים (networking) ייחודי.

בית הספר הוקם בזכות תרומה של משפחת רפאל רקנאטי, וכחלק מהחזון של פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא הבינתחומי הרצליה, להקמת אוניברסיטה בינלאומית. בית הספר נמצא במגמת גידול מאז הקמתו: מספר הסטודנטים עומד כיום על כ- 1,200 סטודנטים המגיעים מ-74 מדינות כגון: ארה"ב, קנדה, מדינות אירופה, אוסטרליה, סין, דרום קוריאה, מדינות דרום אמריקה, תורכיה, מרוקו ודרום אפריקה ועוד.

צוות בית הספר הבינ"ל בבינתחומי הרצליה תומך ומלווה את הסטודנטים בתקופת לימודיהם: החל מהענקת מלגות, ליווי חונכים הלומדים בבית הספר, סיוע במציאת דיור וכן בהשתלבות בשוק העבודה. במקרים רבים משמש הצוות כיועצים, תומכים ואפילו 'משפחה' עבור התלמידים הרחוקים ממדינתם, חבריהם ומשפחותיהם. בנוסף, תלמידי בתי הספר נהנים מתכניות חברתיות מגוונות, הכוללות טיולים חווייתיים בארץ, סופי שבוע נושאיים, ארוחות שבת משותפות, התנדבות קהילתית, מסיבות ואירועים רבים אחרים המלווים את תקופת לימודיהם בישראל. התכניות החברתיות נועדו לסייע לסטודנטים מהעולם להכיר את ישראל ואת החברה הישראלית באופן בלתי אמצעי.

הסטודנטים הישראליים הלומדים בביה"ס הבינלאומי נוטלים חלק בכל הפעילויות החברתיות של בית הספר ונחשפים למגוון תרבויות ודעות שונות. הם גם מסייעים בקליטת עלייתם של הסטודנטים מחו"ל ובהעמקת הקשרים עם הקהילות השונות בתפוצות. חלק גדול מתלמידי בית הספר הבינלאומי הם עולים חדשים הבוחרים להישאר בישראל בתום לימודיהם, להתגייס לצה"ל, להקים משפחה או עסק, ואחרים חוזרים לארצות מוצאם והופכים לשגרירים של רצון טוב של מדינת ישראל.

ציונות כמטרה

הרדיו שואף לשמש ככלי לעיצוב זהות ישראלית וציונית מתחדשת. המרכז הבינתחומי משקף את אותה זהות בהרכב הסטודנטים הנדיר שלו: עולים מאתיופיה וחבר העמים, ערבים ישראלים וסטודנטים יהודים מהתפוצות. הזהות הישראלית תהיה בלב העניינים, משולבת כמרכיב תרבותי בתכניות כחלק מהשקפת עולם.

קהילתיות כמטרה

הרדיו פועל מתוך רצון להגיע לסטודנטים, חיילים ונוער, להתחבר אליהם ולהניע אותם לאכפתיות, מעורבות, שותפות פעילה בקהילה ואחריות על הסביבה.

המרכז הבינתחומי נמצא בקשר הדוק עם העיר הרצליה והרדיו יפעל לשקף את מירב הדעות והקולות של הקהילה בעיר מתוך דיאלוג עם המאזינים. הרדיו ישאף לחבר את המאזינים והסטודנטים להווי המקומי ולחלוק את הידע האקדמי שברשותו עם הקהילה. המאזינים ייחשפו לתוכן מקומי וקהילתי, אשר אינו מקבל ביטוי מספיק באמצעי התקשורת האחרים.

about-idc-radio