מגזין אקדמיה – מחקרים חדשים, כנסים, פרסומים ופרשנות אקדמית לאירועים אקטואליים.

פרופ' רובינשטיין מארח בכל שבוע אישיות ציבורית לשיחה רדיופונית רגע לפני שבת.

הפודקאסט של ארגון הבוגרים של המרכז הבינתחומי. עם ד"ר עדי קול.

תכנים מכנס המכון למדיניות נגד טרור 2014

הקלטות, פאנלים וראיונות מיוחדים. וגם מומחי ICT בסדרת תוכניות ופאנלים שהוקלטו ברדיו הבינתחומי.

פודקאסטים בנושאי דימוי גוף, פורנו, אמהות, רומנטיקה וסיפורי ילדים "קצת אחרת" על ארנבונת שמורדת במוסכמות, ג'ירפה עם צוואר קצר, פיה מבולבלת וילד על גלגלים.


סטודנטים וסטודנטיות בחטיבת פסיכולוגיה ותקשורת יוצרים תכנים רדיופוניים בעקבות התכנים האקדמיים שלמדו מתוך מטרה לשבור סטריאוטיפים של מגדר, להרחיב את מושג הרומנטיקה ולעסוק בדימוי גוף בריא ובקבלת שונים וחריגים.

ידיעות אחרונות והרדיו הבינתחומי מחברים אתכם למחר

איך יראה מקום העבודה שלנו בעתיד? כיצד ננהל את מערכות היחסים שלנו? איפה נגור? מה נאכל? והאם סוף סוף לכל אחד תהיה חללית משלו? הפודקאסט שבו מיטב החוקרים יסבירו לנו היום איך יראו החיים של מחר.

מסע אנתרופולוגי עם ד"ר מתן שפירא וד"ר אורי דורצ'ין.

הדיסיפלינה האנתרופולוגית התפתחה במהלך המאה ה-19 כתחום מחקר המושתת על מפגש ישיר, בינאישי וארוך טווח בין החוקר (המערבי בדרך כלל) לבין קבוצות ילידיות ברחבי הגלובוס. אולם מאז העולם השתנה ואנתרופולוגים\יות כיום שואפים להבנת פרקטיקות תרבותיות באופן כללי הרבה יותר, הגובל בפילוסופיה: איך בני אדם באשר הם חושבים, מרגישים ופועלים, וכיצד הם מתמודדים עם תנאים חברתיים משתנים שלא תמיד נמצאים תחת שליטתם. במובן זה אפילו המחקר על "האחר הילידי" הוא בעצם מחקר על מה שנחשב טבעי ונורמאלי בתרבותנו שלנו. הצטרפו אלינו ל"טריפ-לוג", פודקאסט שהוא מסע אנתרופולוגי הזוי למדי אל הממדים הקולקטיביים של הקיום האנושי.

תובנות ממדעי המוח על עצמנו, אושרנו ובריאותנו.

בפודקאסט "מגדילות ראש", חוקרות המוח ד"ר נאוה לויט בן-נון וד"ר נועה אלבלדה ממרכז סגול למוח ותודעה מדברות על הממצאים הלוהטים מחזית חקר המוח וכיצד אנחנו יכולים לרתום תובנות שעולות מממצאים אלו בשביל לשפר את הבריאות המוחית, הפסיכולוגית והגופנית שלנו ושל ילדינו.

יובל גופר מתחנף למרצים ושואל אותם את כל מה שלא העזתם לשאול אבל תמיד רציתם לדעת! בכל פעם נסקור נושא במשך כמה פרקים, שבסופם תדעו תמיד מה לענות לדוד המעצבן מהחתונה. אז הצטרפו אלינו לשעה של מדע כבד באווירה קלילה.

״ממשלת צללים״ הוקמה השנה ע"י בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי מסטודנטים ובוגרים נבחרים ממגוון בתי ספר. הסטודנטים והבוגרים זכו לליווי והנחיה צמודים של אנשי אקדמיה, חברי כנסת ושרים לשעבר והקימו משרדי ממשלה מקבילים לאלה הפועלים בממשלת ישראל במטרה לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים של הממשל הישראלי. כל "משרד צללים" מנסח ניירות עמדה תקופתיים שמטרתם להציג את עמדת הצוות על פעילותו השוטפת של המשרד הממשלתי ומקדם רפורמה אחת לפחות או הצעת חוק בתחום עיסוקו של המשרד, שיועבר למשרד הרלוונטי.

תכנית הרדיו "ממשלת צללים" מלווה את פעילות הסטודנטים ובכל פרק סוקרת משרד ממשלתי אחר בעזרת ראיונות עם הסטודנטים במשרד הצללים ואנשי מפתח בתקשורת ובפוליטיקה.

סדרת תכניות שהופקה במסגרת פרויקט רדיו לסטודנטים לפסיכולוגיה ותקשורת במטרה ליצור שינוי חברתי בנושאים של יחסים בין קבוצות במיוחד סביב יחסי יהודים וערבים ובנושא בריונות בקרב בני נוער וילדים. הסטודנטים נעזרו באנשי מקצוע וחוקרים ופעלו לאורם של תאוריות ומחקרים בפסיכולוגיה ליצירת תוכן מקורי בשיתוף הקהילה.

גם לכם יש תחושה שכלום לא משתנה במערכת החינוך? אז הרבה משתנה אבל לא על הכל אנחנו שומעים. ניב מורגנשטרן בפודקאסט הראשון בארץ על חינוך. בכל פרק נראיין פרסונה אחרת מעולם החינוך ויחד נצא למסע של שינוי בעולם החינוך.

רצועת האקדמיה של הרדיו הבינתחומי כוללת את התכניות הבאות:

  • הגשושית
  • השעה הבינתחומית
  • חירות ואחריות
  • רוקדמיה
  • ריסק
  • שירים על הספה

קפיצת חלל ברדיו הבינתחומי

אסטרונומיה וחקר החלל היוו מאז ומתמיד מוקד לסקרנות ופליאה, והם בעלי השפעות תרבותיות עצומות: האם אנחנו לבד בחלל או שיש חיים במקומות אחרים? כיצד ניצור עמם קשר או נדע על קיומם? מהם התגליות החדשות שלנו על מערכת השמש והחלל החיצון? איך נראות המשימות החדשות ומפת הדרכים להרפתקה הגדולה מכולן – טיסת חלל בין כוכבית?

פודקאסט שמחדד את המוח.

שיחה אקדמית אחד על אחד עם אקדמאים מהמרכז הבינתחומי ומחוצה לו בשלל נושאים. תכנית קלילה, בגובה העיניים, המייצרת שיח אינטיליגנטי בתיבול מוזיקלי.

סדרת תוכניות מיוחדות לציון 20 שנה למרכז הבינתחומי

מדעי הרוק

ארי קטורזה, דוקטור ללימודי תרבות ומוסיקה פופולארית, מלחין ומפיק מוסיקאלי, בתכנית מוסיקה אקדמית על היחסים בין מוסיקת הרוק לבין שינויים והשפעות תרבותיות.

סדר עולמי חדש עם טומי שטיינר

טומי שטיינר הוא עמית מחקר בכיר במכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. בתכנית הוא מארח מומחים לפוליטיקה, ממשל, אסטרטגיה ודיפלומטיה, לשיחות על אקטואליה אזורית ועולמית.

גיל מרקוביץ' וד"ר בעז בן דוד מושיבים שירים ישראלים מוכרים ואהובים על ספת הטיפולים ומבצעים בהם ניתוח פסיכולוגי לאוזניי הקהל.