אוונגרד

show-picture

שפה: עברית


מגזין אקדמיה – מחקרים חדשים, כנסים, פרסומים ופרשנות אקדמית לאירועים אקטואליים.

מגיש: תום ברמן | מפיק: ברק חן

הבוגרים

show-picture

שפה: עברית


הפודקאסט של ארגון הבוגרים של המרכז הבינתחומי. עם ד"ר עדי קול.

הגשושית

show-picture

שפה: עברית


קפיצת חלל ברדיו הבינתחומי.

אסטרונומיה וחקר החלל היוו מאז ומתמיד מוקד לסקרנות ופליאה, והם בעלי השפעות תרבותיות עצומות: האם אנחנו לבד בחלל או שיש חיים במקומות אחרים? כיצד ניצור עמם קשר או נדע על קיומם? מהם התגליות החדשות שלנו על מערכת השמש והחלל החיצון? איך נראות המשימות החדשות ומפת הדרכים להרפתקה הגדולה מכולן – טיסת חלל בין כוכבית?


גיל מרקוביץ ופרופ' יואב יאיר מביאים ממצאים חדשים ומפתיעים ממערכת השמש, עונים על שאלות שמטרידות את היקום כולו ועוסקים בביתנו שבחלל – כוכב הלכת ארץ.

הזירה

show-picture

שפה: עברית


"הזירה" הוא מגזין מקצועי לדיפלומטיה ויחסי חוץ, שנוסד ב-2018 על ידי המכון לדיפלומטיה בינלאומית על שם אבא אבן במרכז הבינתחומי הרצליה. מטרתו לשמש פורום מוביל ומרכזי, ברמה הלאומית והבינלאומית, לדיון ציבורי ואקדמי על יחסים בינלאומיים, מדיניות חוץ ודיפלומטיה חדשנית.


"הזירה" משלב מאמרי עומק וסקירות ארוכות לצד מאמרי דעה ופרשנויות על ענייני השעה מפי מומחים מובילים.

המכון למדיניות נגד טרור

show-picture

שפה: עברית


תכנים מכנס המכון למדיניות נגד טרור.

הקלטות, פאנלים וראיונות מיוחדים. וגם מומחי ICT בסדרת תכניות ופאנלים שהוקלטו ברדיו הבינתחומי.

הקול בראש

show-picture

שפה: עברית


פודקאסטים בנושאי דימוי גוף, פורנו, אמהות, רומנטיקה וסיפורי ילדים "קצת אחרת" על ארנבונת שמורדת במוסכמות, ג'ירפה עם צוואר קצר, פיה מבולבלת וילד על גלגלים.


סטודנטים וסטודנטיות בחטיבת פסיכולוגיה ותקשורת יוצרים תכנים רדיופוניים בעקבות התכנים האקדמיים שלמדו מתוך מטרה לשבור סטריאוטיפים של מגדר, להרחיב את מושג הרומנטיקה ולעסוק בדימוי גוף בריא ובקבלת שונים וחריגים.


בהנחיית ד"ר שירי רזניק ואיילת טריאסט

השעה הבינתחומית

show-picture

שפה: עברית


פודקאסט שמחדד את המוח.

שיחה אקדמית אחד על אחד עם אקדמאים מהמרכז הבינתחומי ומחוצה לו בשלל נושאים. תכנית קלילה, בגובה העיניים, המייצרת שיח אינטיליגנטי בתיבול מוזיקלי.

זמן עתיד

show-picture

שפה: עברית


ידיעות אחרונות והרדיו הבינתחומי מחברים אתכם למחר.

איך יראה מקום העבודה שלנו בעתיד? כיצד ננהל את מערכות היחסים שלנו? איפה נגור? מה נאכל? והאם סוף סוף לכל אחד תהיה חללית משלו? הפודקאסט שבו מיטב החוקרים יסבירו לנו היום איך יראו החיים של מחר.

חירות ואחריות

show-picture

שפה: עברית


סדרת תוכניות מיוחדות לציון 20 שנה למרכז הבינתחומי

טריפ-לוג

show-picture

שפה: עברית


ד"ר מתן שפירא הוא פוסטדוקטורנט ועמית מחקר במחלקה לאנתרופולוגיה חברתית באוניברסיטה של ברגן. הוא כותב תיאוריה אתנוגרפית המתפרסת על פני שני צירי התייחסות מרכזיים: (1) הממשק שבין ריטואלים, משחקיות וקשרי שארות בצפון מזרח ברזיל; (2) קוסמולוגיה ואידאולוגיה ליברטריאנית בצפון הגלובלי. מחקרו הנוכחי עוסק בממדים הסמליים של שימוש במטבעות קריפטוגרפיים בישראל ובנורווגיה.

לא רק סטודנטים

show-picture

שפה: עברית


סטודנטים רבים מוצאים את עצמם בדילמה בין השקעה טוטלית בלימודים לבין התפתחות אישית ומקצועית.


יקיר אלעזרי מארח את אלו אשר מצליחים לפתח קריירה, לתרום לקהילה, להחזיק דירה, לטוס לחו"ל יותר מפעמיים בשנה, לצד לימודים במוסד אקדמי. איך עושים את זה? מה סוד הקסם? והמלצות לסטודנטים העתידיים.


יקיר אלעזרי | נתנאל גולדפדר

מגדילות ראש

show-picture

שפה: עברית


תובנות ממדעי המוח על עצמנו, אושרנו ובריאותנו.

המוח: קילו וחצי של חומר דמוי ג'לי שאחראי על הרצונות, ההתנהגויות, המחשבות, הזכרונות, התכונות והרגשות שלנו. בעשורים האחרונים חלו התקדמויות משמעותיות בתחום של מדעי המוח שלימדו אותנו דברים רבים על האיבר המופלא הזה ועל איך הוא משפיע על כל מי שאנחנו ומה שאנחנו. בפודקאסט "מגדילות ראש", חוקרות המוח ד"ר נאוה לויט בן-נון וד"ר נועה אלבלדה ממרכז סגול למוח ותודעה מדברות על הממצאים הלוהטים מחזית חקר המוח וכיצד אנחנו יכולים לרתום תובנות שעולות מממצאים אלו בשביל לשפר את הבריאות המוחית, הפסיכולוגית והגופנית שלנו ושל ילדינו.

מחדדי אוזניים

show-picture

שפה: עברית


יובל גופר מתחנף למרצים ושואל אותם את כל מה שלא העזתם לשאול אבל תמיד רציתם לדעת! בכל פעם נסקור נושא במשך כמה פרקים, שבסופם תדעו תמיד מה לענות לדוד המעצבן מהחתונה. אז הצטרפו אלינו לשעה של מדע כבד באווירה קלילה.

ממשלת צללים

show-picture

שפה: עברית


״ממשלת צללים״ הוקמה השנה ע"י בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי מסטודנטים ובוגרים נבחרים ממגוון בתי ספר. הסטודנטים והבוגרים זכו לליווי והנחיה צמודים של אנשי אקדמיה, חברי כנסת ושרים לשעבר והקימו משרדי ממשלה מקבילים לאלה הפועלים בממשלת ישראל במטרה לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים של הממשל הישראלי. כל "משרד צללים" מנסח ניירות עמדה תקופתיים שמטרתם להציג את עמדת הצוות על פעילותו השוטפת של המשרד הממשלתי ומקדם רפורמה אחת לפחות או הצעת חוק בתחום עיסוקו של המשרד, שיועבר למשרד הרלוונטי.

תכנית הרדיו "ממשלת צללים" מלווה את פעילות הסטודנטים ובכל פרק סוקרת משרד ממשלתי אחר בעזרת ראיונות עם הסטודנטים במשרד הצללים ואנשי מפתח בתקשורת ובפוליטיקה.


עורכים ומגישים: אורי לוי ונאור גונן.

נותנים את הקול

show-picture

שפה: עברית


סדרת תכניות שהופקה במסגרת פרויקט רדיו לסטודנטים לפסיכולוגיה ותקשורת במטרה ליצור שינוי חברתי בנושאים של יחסים בין קבוצות במיוחד סביב יחסי יהודים וערבים ובנושא בריונות בקרב בני נוער וילדים. הסטודנטים נעזרו באנשי מקצוע וחוקרים ופעלו לאורם של תאוריות ומחקרים בפסיכולוגיה ליצירת תוכן מקורי בשיתוף הקהילה.

נכנסים בעובי הקורה

show-picture

שפה: עברית


בעולם בו יש עודף מידע יש גם חוסר בהבנה והעמקה. על כך ננסה לענות בפודקאסט "נכנסים בעובי הקורה". בכל פרק יאיר איזנברג לוקח נושאים שונים שמעניינים את כולנו, ומנגיש אותם באמצעות שיחה עם מומחה.

פרסונה

show-picture

שפה: עברית


גם לכם יש תחושה שכלום לא משתנה במערכת החינוך? אז הרבה משתנה אבל לא על הכל אנחנו שומעים. ניב מורגנשטרן בפודקאסט הראשון בארץ על חינוך. בכל פרק נראיין פרסונה אחרת מעולם החינוך ויחד נצא למסע של שינוי בעולם החינוך.

רוקדמיה

show-picture

שפה: עברית


מדעי הרוק

ארי קטורזה, דוקטור ללימודי תרבות ומוסיקה פופולארית, מלחין ומפיק מוסיקאלי, בתכנית מוסיקה אקדמית על היחסים בין מוסיקת הרוק לבין שינויים והשפעות תרבותיות.

שירים על הספה

show-picture

שפה: עברית


גיל מרקוביץ' וד"ר בעז בן דוד מושיבים שירים ישראלים מוכרים ואהובים על ספת הטיפולים ומבצעים בהם ניתוח פסיכולוגי לאוזניי הקהל.

שמיעה חופשית

show-picture

שפה: עברית


הרצאות מתחלפות ברדיו הבינתחומי.