הסטארטאפיסטיות לוגו

עם אורית חשאי על בניית חברת אי-קומרס

אורית חשאי הגיעה ליזמות בדרך לא שגרתית, ובדרך הגשימה חלום אחרי חלום. היא גדלה במשפחה חרדית אך התעקשה ללמוד בתיכון חילוני ולסגור את פערי הידע. לאחר השירות הצבאי שלה, היא למדה הנדסאות תוכנה ועבדה כמפתחת באמבלייז ובקומברס.

בשלב זה היא התחתנה והקימה את המיזם הראשון שלה, mit4mit, אתר חוות דעת לחתונות ואת אתר רמקול להמלצות על עסקים מקומיים, עם בן-זוגה דאז. לאחר מכן, היא פיתחה אפליקציות פייסבוק ומשם השתלבה כמשקיעה בקרן הון הסיכון כרמל על מנת ללמוד את הצד העסקי ומה קורה לחברות לאחר גיוס הכסף.

את Brayola, חנות אינטרנטית לחזיות והלבשה תחתונה בהתאמה אישית, אורית הקימה ב-2012, בעודה בהריון עם ילדה הראשון. לאחר שלא מצאה שותפים מתאימים, החליטה להוביל את החברה בעצמה. היא דחתה הצעה לגייס כסף כי הרגישה לחץ ממשקיעים בגלל הריונה וגייסה בסוף סיד של 350 אלף דולר מהמייסדים של Gett, שהיו אדישים לכך והתמקדו בהזדמנות העסקית.

בתחילה, הפלטפורמה התמקדה בהבאת עשרות אלפי משתמשות, איסוף מידע על העדפות רכישת החזיות שלהן, ללא מונטיזציה ותוך בניית אלגוריתם ההמלצות על חזיות מתאימות. אחרי גיוס של חצי מיליון דולר נוספים, האתר החל להפנות לאתרים שמוכרים חזיות במודל של אפיליאציה, להראות יחס המרה גבוה למודל זה של מעל שלושה וחצי אחוזים, ולקבל עמלות על המכירות שהגיעו דרכו.

בשלב זה, אורית הבינה שאין לה יותר ממי ללמוד בארץ על אי-קומרס, עברה לניו-יורק שם היא למדה על שרשרת הערך של עולם האי-קומרס, בחרה במודל של מרקטפלייס, והבינה איך היא צריכה להתקדם. היא עברה למודל של drop shipping, התחברה למתווך מעולם ההלבשה התחתונה והטמיעה את שלב התשלום באתר שלה, מה שהעלה את שולי הרווח של החברה לעשרים אחוז ויצר מכירות של קרוב לשלוש מיליון דולר בשנה זו. לאחר מכן, עברה למתווך יותר גדול ומכרה כבר פי ארבע. ב-2017, היא נטשה את המתווך ועברה לעבוד ישירות מול המותגים עצמם, העלתה את שולי הרווח לארבעים וחמש אחוז, ומייצרת הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה.

ישבנו עם אורית לשיחה על מעבר מהעולם החרדי לחילוני, משכירה ליזמת ולמשקיעה, למה כשקשה זה מעיד על הזדמנות, גיוס בשלב החלום (לפני מוצר), איך זה להיות מייסדת יחידה, ההבדל בין רעיונאי ליזם, החשיבות של להתקדם כל הזמן, איך להגדיר KPIs שיוודאו שתהיה fundable לסיבוב הבא, כמה אחוזים כדאי לחלק למשקיעים בכל סיבוב, רילוקיישן לניו יורק וחזרה לארץ, טיפוס בשרשרת הערך של האי-קומרס והגדלת שולי הרווח, ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>