הסטארטאפיסטיות לוגו

עם ענבל מירון-ברשטיין על קשיים בגיוס לאפליקציית קונסיומר, ואיתחול מחדש

ענבל מירון הייתה ובמאסטר, למדה עיצוב פנים ומדעי החברה, ועבדה 16 שנה בתפקידי ניהול מוצר בכירים בחברות שונות. יום אחד, כשבנה הגיע מהגן עם משימה ללמוד על קואלה, היא הבחינה שאין פתרון טוב להנגשת ידע לילדים קטנים בשלב טרום קריאה, וכך נולדה וויקידס, האנציקלופדיה המדוברת לילדים.

ענבל חברה ליואב מירב שריכז את התוכן, הם הקימו שותפות רשומה, והשקיעו הון עצמי נכבד. ענבל בנתה איפיון לאפליקציה, בדקה אותו מול הורים (לקוחות) וילדים בגילאי 3-8 (משתמשים), ועבדה לא מעט על ליישב את הפערים בין האינפוטים השונים שלהם. למשל, אימוץ העיצוב שהתחבב על ההורים, גרם לירידה בשימוש אצל הילדים ולכן לבסוף ניתן עדיפות לעיצוב שהילדים אהבו. פיתוח האפליקציה נעשה בתחילה על ידי מיקור חוץ ויותר מאוחר הצטרפה אליהם ענבל גפן כסמנכ״לית טכנולוגיה.

למרות שהשיקה בהצלחה מוצר בשוק האמריקאי, הגיעה באופן אורגני למאות אלפי משתמשים והראתה אחוזי המרה יפים למשתמשים משלמים, וויקידס התקשתה לגייס משקיעים. ענבל מספרת שזה שלא הייתה להם טכנולוגיה, שהם פנו למשקיעים הלא נכונים, ובעיקר שהם לא דיברו ב״שפה״ של המשקיעים שהתמקדו בעלות קניית משתמש מול רווח ממשתמש, היה בעוכריהם.

בשלב מסוים, ענבל חשבה שהם פגשו את המשקיע האידאלי עבורם, אלא שההסכם ששלח להם היה בעייתי מאד, התהליך מולו נמשך ונמשך, הם הפסיקו לדבר עם משקיעים אחרים, ובעצם העבודה על המיזם נתקעה בהמתנה לסגירת סיבוב הגיוס, שלא התממש.

אחרי שהיו בוטסטראפ במשך 3.5 שנים, ביטול הגיוס היה מכה קשה למיזם ולמוטיבציה של היזמים. ענבל שקלה האם לוותר על החלום, לסגור את המיזם ולהמשיך הלאה, או להמשיך ולהיאבק. ואז, מורן לשם-בר, מנכ״לית גיקטיים נתנה לה פידבק חיובי מאד על האפליקציה, והיא החליטה לקחת את זה לכיוון חדש של אפליקציה שהילדים יכולים לשוחח איתה.

ישבנו עם ענבל לשיחה על איך מגשרים על הפער בדרישות בין לקוחות למשתמשים, טעויות שהם עשו בגיוס, גיוס טורי מול מקבילי, למה לא להיפגש עם קרנות בשלבים המוקדמים, למה צריך לחשוב גם על שיווק ממומן ולא להסתמך רק על שיווק אורגני, איך מתאוששים אחרי שהשקעה שבניתם עליה נופלת, התוכניות לעתיד, ועוד.

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>