הסטארטאפיסטיות לוגו

ליסמין לוקאץ׳ יש רגל אחת בישראל ורגל אחת בסיליקון וואלי. לאחר תואר שני במנהל עסקים בסטנפורד היא נשארה בארה״ב ורכשה ניסיון רב בעסקים, בין השאר בתפקיד בכיר בתאגיד האמריקאי לאס ווגאס סאנדס, בהקמת עיתון ישראל היום ובסטארט־אפ איבו.
 
ב-2014 יסמין הקימה את ICON – Israeli Collaboration Network, עמותה ללא כוונות רווח שמטרתה לעזור ליזמי הייטק ישראליים בארה״ב, ולהוות גשר בין האקוסיסטם היזמי בישראל לסיליקון וואלי. באייקון פעילים לא מעט בכירים בסצנת ההיי־טק בעמק, בהם משקיעים ישראליים כגון אורן זאב (האוז) וחגי שוורץ (מנטש), ומשקיעים אמריקאיים כגון בן הורוביץ (קרן הון סיכון אנדריסן-הורוביץ), ופיטר תיל.
 
אייקון מפעיל מספר תוכניות ליזמים, מספק מתחם עבודה הפתוח לחברי הארגון בסיליקון וואלי, שעות קבלה עם משקיעים ובכירים, קבוצת נשים בהייטק, ולאחרונה אף הקים סניף בישראל שמטרתו להביא ידע מהסיליקון וואלי לארץ. תנאי הקבלה היחיד לארגון הוא הרשמה ונכונות לקבל וגם לתת עזרה לחברים אחרים בארגון.
 
אחת התוכניות של הארגון היא SV101, מעין טירונות ליזמים ישראליים בסיליקון וואלי הנמשכת שבועיים ומיועדת ליזמים בשלב מתקדם יחסית: חברות עם מוצר לקראת סוף פיתוח, לאחר גיוס משמעותי, המכוונות לשוק האמריקאי. התוכנית מספקת משוב מזווית הראייה של סיליקון וואלי, עוזרת לייצר שם רשת קשרים משמעותית, ולהבין כיצד הדברים עובדים בצורה שונה מבישראל. עם הזמן, נוצרה גם קהילה תומכת של בוגרי התוכנית שממשיכה את הקשר לאחריה. בימים אלו ניתן להגיש מועמדות לתכנית, עד ה-15 ביולי 2018.
 
שוחחנו עם יסמין על המעבר שלה לסיליקון וואלי, ההקמה של אייקון, תפעולו ושיווקו, כיצד מצטרפים, התוכניות השונות ובפרט תכנית SV101 ותהליך הקבלה אליה, ניואנסים רלוונטיים באנגלית, כיצד תדעו אם הפגישה הסתיימה בהצלחה, טיפים חשובים להתנהלות נכונה בסיליקון וואלי, ועוד.
התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי 106.2 FM, בהפקת חן גולן. הצטרפו אלינו בקבוצת הפייסבוק של הסטארטאפיסטיות ונשמח אם תמליצו לחברים! האזנה נעימה :)

» להאזנה לתכנית המלאה:

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>