הסטארטאפיסטיות לוגו

» להאזנה לתכנית המלאה:

בשנת 1959 צוות של אב ובן בישראל המציא את הטפטפות לשיפור תהליך ההשקייה,  60 שנה אחרי חוברת ענת סולומון הלגוע למשה מירון ויחד הם פותחים את חברת סטורס עם החידוש הבא בתחום.

לפני קרוב לשבע שנים החליטה הלגוע לאחר קריירה ארוכת שנים בתפקידי ניהול בכירים בתחום הקלינטק ומים וכעצמאית בתחום פיתוח עסקי ואסטרטגיה, להכנס לעולם היזמות, היא פנתה למכון מחקר מגל שעוסק בחקלאות, ביוטכנולוגיה ומזון ושם פגשה את מירון שהמציא שיטה חדשה לבדיקת כמות המים אותה העץ מקבל המבוססת על סנסור אותו מחדירים בגזע העץ ובכך מאפשרים לחקלאי לדייק את כמות ההשקיה.

היתרון בחידוש הטכנולוגי לא רק חוסך במים אלא מגדיל את כמות הפרי אותו העץ מייצר כמו גם מאפשר לזהות מוקדם בעיות. אם בעבר נדרשו חלקאים לעשות שימוש בציוד כבד ומגושם הפתרון של סטורס מפאשר לחקלאי לקבל דיווח ישירות מהעץ לפלאפון ללא צורך לצאת את ביתו.

אולם כיום אחוז החקלאים בעולם שמשתמש בטכנולוגיה הוא פחות מעשר אחוז. ענת מספרת כי ניתן לראות שינוי מגמה מובהק בעולם כולו, כיום הגיל הממוצע של החקלאים הוא 60+ והדור הצעיר שמחליף אותם מורגל ומצפה לפתרונות טכנולוגיים.

סטורס גייסה מעל 9 מליון דולר באמצעות רשות החדשנות, תוכנית הוריזון 2020 האירופאית כמו גם משקיעים פרטיים. הם כיום פועלים בישראל, קליפורניה ודרום אפריקה. בעיקר במטעי תפוח, שקד, שזיף ואבוקדו כמו גם יקבים. החברה פועלת על הקטנת גודל הסנסור על מנת שתוכל להכנס עם הפתרון במטעים צעירים יותר כמו גם בגידולים שונים כגון עגבניות חממה ועוד.

שוחחנו עם ענת סולומון הלגוע על מציאת שותפים באמצעות מכון מחקר, מציאת עובדים בצפון, אתגרי פיתוח, שילוב מכני, אלקטרוני, ביולוגי ולמידה מעולמות המדטק לטובת האגרוטק, על שינוי וחינוך שוק, מציאת השוק הנכון, אסטרטגיית שיווק דרך מפיצים, תחרות ומתחרים, תמחור   ועוד

התוכנית בשיתוף הרדיו הבינתחומי (106.2 FM)‏ בהפקת עדי בן עוז. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו הסטארטאפיסטיות ותוכלו לשאול את ענת ואותנו שאלות. האזנה נעימה ☺ ואל תשכחו להזמין אלינו גם חברים

האזנה נעימה

הסטארטאפיסטיות לוגו
הסטארטאפיסטיות לוגו

לחץ כאן כדי להשאיר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

אתה יכול להשתמש בתגיות הבאות בתגובתך:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>