פרק 16 עוסק ב"טיפים להתמודדות עם ביצועים ברגעי שיא" יחד עם פרופסור גרשון טננבאום, ראש החטיבה לפסיכולוגיה של הספורט במסגרת התואר השני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת רייכמן. בעברו עמד בראש התוכנית לתואר שני ושלישי לפסיכולוגיית ספורט באוניברסיטת פלורידה סטייט. הקים וניהל את התוכנית לפסיכולוגיה של הספורט לתואר שני באוניברסיטת דרום קווינסלנד באוסטרליה. עבד וניהל את המרכז למחקר ורפואת ספורט במכון וינגייט. בפן המקצועי, כיהן כקפטן ומאמן מכבי תל-אביב ושחקן וקפטן נבחרת ישראל בכדור-יד. בנוסף, שימש פסיכולוג ספורט בקבוצות כדורסל, רוגבי ופוטבול בארה"ב ובאוסטרליה כמו גם יועץ מדעי של הועד האולימפי וארגון אתנה.

בפרק נגענו בנושאים כמו-
ההשפעה של לחץ בזמן ביצועי שיא, מקורות הלחץ, דרכים להתגבר על ההתרגשות, התמודדות עם כישלון, על הקשר בין עולם הספורט לחיי היומיום ועל החשיבות של הנאה תוך כדי תנועה.

למאמרים מדעיים של פרופסור גרשון טננבאום בנושא:
"Integrating Emotions, Perceptions, Cognitions and Motion Under Perceived Pressure Conditions"
" We Think, Therefore We Are"
"Why an Expert Team is More Than a Team of Experts: A Social-Cognitive Conceptualization of Team Coordination and Communication in Sport"
"A conceptual framework for studying emotions–cognitions–performance linkage under conditions that vary in perceived pressure"

להצטרפות לקבוצת הוואטספ שלנו "קהילת הפודקאסט- תוך כדי תנועה", בה עולים תכנים רלוונטיים מהפרק, שאלות שלכם ואתגרים למיניהם.
לחצו על הלינק:
https://chat.whatsapp.com/Hljd0SDhfaqG6bdvrqVQrB